خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  اختصاص بودجه برای پیش دبستانی ها

اختصاص بودجه برای پیش دبستانی ها

خبرگزاری هرانا ـ وزیر آموزش و پرورش گفت که برای مقابله با پدیده افت تحصیلی دانش آموزان پایه اول دبستان، دولت ردیف بودجه ۵۰ میلیارد تومانی را در بودجه پیشنهادی سال ۹۵ خود به مجلس ارائه کرده است تا از این طریق ضمن توسعه مقطع پیش دبستانی در مناطق کمتر توسعه یافته و دو زبانه، زبان رسمی کشور را یکسال زودتر از ورود دانش آموزان به سر کلاس، فرا بگیرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، فانی با تاکید بر اینکه عدم ماندگاری نیروی انسانی در حوزه تعلیم و تربیت معضل جدی آموزش و پرورش است افزود: “بدنبال آن هستیم تا با اجرای دقیق سیاست جذب از بوم برای بوم؛ این معضل را بطور کامل رفع نماییم”.

وی به وجود ۵۷۶ کلاس خشت و گلی در سیستان و بلوچستان هم اشاره کرد و گفت: “تا پایان سال؛ به همان میزان که مسئولان استانی برای تخریب و بازسازی این کلاس ها اعتبار تخصیص دهند؛ به همان نیز وزارت آموزش و پرورش هم برای این رفع کامل این موضوع اعتبار تخصیص می دهد”.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و آذربایجان غربی از لحاظ شاخص های آموزش و پرورش نسبت به سایر نقاط کشور محروم ترند گفت: “با وجود همه مشکلات ظرف دو سال گذشته فقط در سیستان و بلوچستان ۷۱ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل؛ به سر کلاس درس رفتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید