خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  کمبود ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان

کمبود ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در هرمزگان

خبرگزاری هرانا ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به کمبود بیش از ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان گفت که متاسفانه بخش خصوصی هم تا کنون علاقه ای برای احداث بیمارستان در هرمزگان نشان نداده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، محمد شکاری از کمبود ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان خبرداد واظهار داشت: “از این تعداد، ۸۰۰ تخت بیمارستانی در شهر بندرعباس و ۲۰۰ تخت نیز در شهرستان میناب مورد نیاز بوده و دیگر شهرستان‌های استان در این زمینه کمبودی ندارند”.

وی در ادامه بیان داشت: “با اجرای طرح تحول نظام سلامت، استقبال مردم از بیمارستان‌های دولتی و کودکان بیشتر شده است که از این جهت سرمان شلوغ است و از طرفی با توجه به بندری بودن شهر بندرعباس و تجاری بودن این شهر، بخش خصوصی رغبتی برای احداث بیمارستان ندارد”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: “علیرغم آمادگی و استقبال دانشگاه علوم پزشکی از اعطای مجوز به بخش خصوصی استقبالی صورت نگرفته و متاسفانه تاکنون بیمارستان شاخصی به جز بیمارستان ام لیلا و امام رضا با حداکثر ۱۲۰ تخت احداث نشده است”.

شکاری اذعان‌داشت: “بیمارستان خلیج فارس نیز علیرغم اینکه ۱۸ سال از احداث آن می‌گذرد هنوز برخی از بخش‌های آن تکمیل نشده و تا کنون اجازه فعالیت نیز به دانشگاه علوم پزشکی در این مرکز درمانی نداده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید