خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵, 22nd of July 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ ساعت ۲۱:۱۴:۱۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  سعید رضوی فقیه آزاد شد

سعید رضوی فقیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سعید رضوی فقیه زندانی سیاسی بند هفت زندان اوین که از چندی پیش در اعتراض به وضعیتش در اعتصاب غذا به سر می برد دقایقی قبل از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید رضوی فقیه زندانی سیاسی که از ابتدای زندانی شدنش در اسفند ۱۳۹۲ بارها به عدم رسیدگی مناسب به مشکلات پزشکی اش اعتراض کرده بود، عصر امروز از زندان اوین آزاد شد.

سعید رضوی فقیه در اوایل بهمن ماه ۹۴ از زندان رجایی شهر به زندان اوین منتقل شده بود و در چهارم فروردین ۱۳۹۵در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به وضعیتش دست به اعتصاب غذا زده بود.

عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، پس از سرکوب های انتخابات در سال ۸۸ به دلیل سخنرانی در یک نشست در همدان به اتهام جرایم امنیتی، از سوی دادگاه انقلاب تهران به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

او که به خارج از کشور رفته بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد.

پس از اتمام دوران محکومیت رضوی فقیه و علیرغم پایان حکم، وی به صورت بلاتکلیف در انتظار دادگاه سخنرانی سال ۹۲ همدان خود در زندان رجایی شهر به سر می‌برد. حکم جدید دادگاه بدوی وی اخیرا به او ابلاغ شده است.

سه سال و نیم حبس جدید این فعال سیاسی زندانی به اتهاماتی چون دو سال برای توهین به رهبری، یک سال تبلیغ علیه نظام و شش ماه برای توهین به خبرگان در پرونده دوم او بر می گردد.

سعید رضوی فقیه چندی پیش در اعتراض به عدم توجه مسئولان زندان رجایی شهر و بهداری این زندان اعلام اعتصاب غذا کرد، او پس از دو روز با اعزام به بیمارستان قلب به اعتصاب اعتراضی خود پایان داد.

اعتراض رضوی فقیه به عدم ارایه خدمات درمانی مناسب و ممانعت از اعزام او به بیمارستان جهت تکمیل اقدامات درمانی اش بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید