خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  کمک ژاپنی‌ها به آموزش و پرورش عشایر خوزستان

کمک ژاپنی‌ها به آموزش و پرورش عشایر خوزستان

خبرگزاری هرانا ـ مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان از کمک بلاعوض ۴۷ هزاریورویی سفارت ژاپن برای احداث ۳ واحد آموزشی عشایری در خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، حمید قنبری با اعلام این خبر گفت: “سفارت ژاپن در جمهوری اسلامی ایران در یک حرکت انسان دوستانه و در راستای ترویج سواد آموزی و پیگیری مطالبات سازمان جهانی یونسکو نسبت به تخصیص مبلغ ۴۷ هزار یورو به عنوان کمک بلاعوض جهت احداث ۳ واحد آموزشی عشایری در خوزستان اقدام کرد”.

وی تصریح کرد: “خوشبختانه نیازسنجی، جانمایی و مکان‌یابی احداث مدارس عشایری در سال گذشته با حضور نماینده سفارت ژاپن در استان و بازدید منطقه‌ای در روستاهای عشایری چلو اندیکا و شاهزاده عبدالله اندیکا و همچنین استادشهریار سرقلعه ایذه تعیین و معرفی شد و با پیگیری‌ و حضور مدیرکل عشایر و مناطق کمتر توسعه یافته وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش استان در سفارت ژاپن در اسفندماه ۹۴ تفاهم‌نامه جهت اخذ مبلغ ۴۷ هزار یورو منعقد شد و به خوزستان تخصیص یافت”.

گفتنی است این کار طی مکاتبات و پیگیری‌های مدیرکل آموزش و پرورش عشایر کشور، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیریت آموزش و پرورش عشایر خوزستان با سفارت ژاپن صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید