خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای فرهاد اطلسی بعد از زنجیرشدن به تخت بیمارستان

اعتصاب غذای فرهاد اطلسی بعد از زنجیرشدن به تخت بیمارستان

خبرگزاری هرانا – خانواده فرهاد اطلسی، زندانی امنیتی می‌گویند او به دلیل آنکه بعد از سکته قلبی به تخت بیمارستان زنجیر شده، اعتصاب غذا کرده است.

به گزارش هرانا به نقل از بی بی سی فارسی، میترا اطلسی، همسر آقای اطلسی به این رسانه گفت بعد از سه روز بی‌خبری او در تماسی کوتاه خبر داده که سکته کرده و از زندان اوین به بیمارستان منتقل شده است.

فرهاد اطلسی ۲۳ مهر ماه ۱۳۸۷ هنگامی که قصد داشت از ایران به محل زندگی خود در امارات متحده عربی بازگردد، توسط “ماموران وزارت اطلاعات” در فرودگاه بازداشت شد. او در هفت سال و هشت ماه گذشته به مرخصی نیامده است.

همسرش می‌گوید در شش ماه نخست بازداشت، از او خبری نداشت و بعدها مطلع شد که در انفرادی بوده و با او “بدرفتاری” شده است.

آقای اطلسی کارمند دفتر مطالعات سیاسی وزارت امور خارجه ایران بوده و اواخر دهه شصت از این وزارتخانه استعفا کرده است.

او به اتهام ارتباط با دول متخاصم به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.

خانم اطلسی درباره تماسی که از بیمارستان داشته می‌گوید او به دلیل بیماری به راحتی نمی‌توانست صحبت کند اما از صحبت‌هایش مشخص شد که در بیمارستان یکی از سه رگ گرفته او را باز کرده‌اند.

او درباره دلیل اعتصاب غذا توضیح داد که همسرش “از روز جمعه چهاردهم خرداد دست از خوردن غذا کشیده چون پای او را با زنجیر به تخت بسته‌اند و حتی نمی‌گذارند به راحتی روی تخت بنشیند.”

خانم اطلسی می‌گوید از بیم جان همسرش در این سال‌ها سکوت کرده اما اکنون که “سلامت او در خطر است” تصمیم گرفته سکوت خود را بشکند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید