خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, اقلیت های ملی  >  حکم اعدام و حبس براى هفت شهروند عرب در اهواز

حکم اعدام و حبس براى هفت شهروند عرب در اهواز

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب اهواز براى سه تن از مهتمان پرونده موسوم به “پرونده حمیدیه” حکم اعدام  و براى سه متهم دیگر حبس صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر اهواز، دادگاه انقلاب اهواز براى سه تن از مهتمان پرونده موسوم به “پرونده حمیدیه” حکم اعدام  و براى سه متهم دیگر حبس صادر کرد

قیس عبیداوى و برادرش احمد عبیدواى و پسر عموى آنها سجاد عبیداوى هویت سه متهم به اعدام محکوم شده است. سایر احکام عبارت است از: محمد حلفى محکوم به ۳۵ سال حبس در زندان یزد، مهدى صیاحى محکوم به ۳۵ سال حبس در زندان یزد، مهدى معربى ۲۵ سال حبس و على عبیداوى ۲۵ سال حبس.

این افراد در آوریل ۲۰۱۵ در شهر حمیدیه بازداشت شدند و اعترافاتی از آنان از کانال “پرس تی وی” منتشر شد.

دستگاه قضایی از بابت تیراندازی به چادر سربازان نیروی انتظامی در پاسگاه روستای گمبوعه شهرستان حمیدیه که در بامداد ۱۳ فروردین‌ ماه ۱۳۹۴ اتفاق افتاد و منجر  به قتل سه تن از ماموران شد، همچنین تیراندازی به کاروان راهیان نور، حمله و تیراندازی به کانکس نیروی انتظامی پل شریعتی، تخریب تجهیزات لرزه نگاری شرکت نفت و همچنین اتهاماتی همچون محاربه، افساد فی الارض، راه اندازی و عضویت در گروهک های تروریستی این افراد را محاکمه کرد.

این بازداشت شدگان اتهامات وارده را رد کرده و مدعی شدند اعترافات اخذ شده از آنان تحت فشار اخذ شده است.

پیشتر ، خبرگزاریهاى رسمى ایران به نقل از رئیس دادگستری خوزستان فرهاد افشارنیا، خبر دادند که حکم متهمان شهر حمیدیه غرب اهواز در ملاءعام اجرا خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید