خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۱۱ ساعت ۱۶:۱۱:۲۴

    خانه  > سایر گروهها  >  داوود روشنایی، قربانی اسیدپاشی از قصاص محکوم پرونده گذشت

داوود روشنایی، قربانی اسیدپاشی از قصاص محکوم پرونده گذشت

خبرگزاری هرانا ـ سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت که داوود روشنایی قربانی اسیدپاشی، امروز به واسطه میلاد حضرت زهرا، از قصاص فرد اسیدپاش گذشت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با اعلام این مطلب افزود: “داوود روشنایی که بیش از ۱۰ سال قبل مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود و فرد اسیدپاش به اسم صادقی، از سوی دادگاه محکوم شده بود، امروز پس از تلاش زیاد واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران، به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) از قصاص فرد اسیدپاش گذشت کرد”.

وی افزود: “پیش از این یک‌بار داود روشنایی تا پای اجرای حکم پیش رفته بود، اما به واسطه شهادت حضرت زهرا مهلتی سه ماهه به فرد اسیدپاش داده بود، اما نهایتاً امسال روشنایی از قصاص فرد اسیدپاش گذشت کرد و نسبت به عدم قصاص این فرد اعلام رضایت کرد”.

دوم آبان ماه سال ۸۴ بود که خبر وقوع یک حادثه اسیدپاشی در رسانه‌ها منتشر شد.

خبر این بود که در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه در حوالی محله مجیدیه جوانی ناشناس سید داوود روشنایی را تعقیب می‌کند،‌ مقابلش ظاهر می‌شود و زمانی که داوود علت این اقدامش را جویا می‌شود فرد ناشناس بدون دادن جواب، ظرف حاوی اسید را روی صورت جوانی می‌پاشد که آن زمان تنها ۲۰ سال داشت.

داوود می‌گوید «پس از آن که اسید به صورتم ریخته شد، دیگر متوجه چیزی نشدم اما پس از آن شهروندان با اورژانس تماس گرفته و مرد اسیدپاش به نام «حمید – ص» را نیز در محل دستگیر کردند.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید