خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب کارگران ورزشگاه نقش جهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق

اعتصاب کارگران ورزشگاه نقش جهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق

خبرگزاری هرانا ـ پانصد کارگر ورزشگاه نقش جهان به دلیل عدم پرداخت حق و حقوقشان دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، در آستانه آغاز سال نو و در شب عید، پرسنل، کارکنان و کارگران ورزشگاه نقش جهان به دلیل عدم پرداخت حق و حقوقشان دست به اعتصاب زدند و راه‌های ورود و خروج به ورزشگاه هم بسته شده است.

افراد مشغول به کار در این پروژه دست از کار کشیدند، جرثقیل‌ها از کار افتاد و حتی گفته می‌شود اعتصاب کنندگان تهدید کردند که قصد دارند سازه‌های تعبیه شده در ورزشگاه را باز کرده و تخریب کنند.

رضا قندی مشاور عالی مدیرعامل فولاد مبارکه درباره علت این مسئله اظهار داشت: “فولاد مبارکه بنابر تعهد انجام شده مبلغ مورد نظر را به شرکت توسعه اماکن ورزشی پرداخت کرده اما شرکت توسعه بنا به دلایلی هنوز نتوانسته این مبلغ را به دست پیمانکار برساند”.

وی افزود: “اما با پیگیری که انجام شد شرکت توسعه اعلام کرد که شنبه حتما این پول واریز می‌شود و مشکلی هم برای پرداخت نیست. ما دیروز مبلغی قابل توجه را واریز کردیم و تا به امروز همواره به تعهدات پایبند بوده‌ایم”.

مشاور عالی مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: “ما حتی هفته قبل خارج از تعهد هم مبلغی را واریز کردیم چون هم استاندار و هم مدیرعامل فولاد مبارکه با جدیت پیگیر این پروژه هستند. ما به مردم اصفهان قول دادیم که لیگ آینده را در نقش جهان برگزار کنیم و اکنون حتی از جدول زمان‌بندی هم پیشی گرفتیم”.

وی بیان کرد: “کارگرانی هم که اعتصاب کردند به هرحال حق دارند شب عید است. اما شکرخدا کوتاهی از سوی فولاد مبارکه نبوده است و این مشکل هم به زودی برطرف می‌شود”.

اکنون و در شب عید حدود ۵۰۰ نفر از افرادی که در این کارگاه مشغول به کار بوده‌اند به اضافه خانواده‌هایشان در مضیقه مالی قرار گرفته‌اند و امید می‌رود طبق وعده شرکت توسعه این مشکل شنبه برطرف شود هرچند که شنبه هم برای کارگرانی که به این پول نیاز دارند خیلی دیر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید