خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, زندانیان  >  گذشت از قصاص؛ محیط بان دنا از زندان مرکزی یاسوج آزاد شد

گذشت از قصاص؛ محیط بان دنا از زندان مرکزی یاسوج آزاد شد

خبرگزاری هرانا ـ غلامحسین خالدی محیط بان دنا، با گذشت اولیای دم از قصاص، پس از شش سال، از زندان مرکزی یاسوج آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، غلام حسین خالدی محیط بان پارک ملی دنا که در دادگاه بدوی و تجدید نظر یاسوج به اعدام محکوم شده بود، با بخشش اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت و دقایقی پیش از زندان آزاد شد.

آیین بخشش این محیط بان دنا امروز جمعه باحضور آیت الله ملک حسینی و بزرگان ایلات و طوایف، ریش سفیدان منطقه، مسئولین قضایی و … در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد و خانواده مرحوم “پایه گذاران” با حضور در این مراسم به بخشش خود رسمیت بخشیدند و “غلامحسین خالدی” پس از شش سال از زندان مرکزی یاسوج آزاد شد.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. اولیای دم 750 میلیون تومان گرفته اند و منت بر سر این مرد زحمتکش گذاشته اند تا پس از تحمل شش سال زندان رهایش سازند!!؟ پس چرا مینویسند با گذشت اولیای دم!! اگر گذشت بود که نباید پولی میگرفتند. این ستمی است که میرود و کسی هم به آن توجه ندارد یا توجه دارند ولی به رو نمیآورند و مرتب تکرار میکنند با گذشت اولیای دم!!

    فکر نمیکنم قاضی علمش واقعی بوده و نیز دادگاه تجدید نظر به درستی و به حق به پرونده رسیدگی کرده باشد. چون متهم اولا به وظیفه عمل میکرده و اصولاً کارش همین است که مانع کار شکارچیان غیرمجاز شود. دوم اینکه مقتول در درگیری مسلحانه کشته شده. معنایش این است که مقتول نیز تیراندازی کرده و در درگیری کشته شده و ربطی به کشتن عمد و مستقیم کسی که نمیتواند از خود دفاع کند ندارد. اگر موضوع برعکس شده بود و مخیط بان کشته بود چه؟ سوم باورکردنش خیلی مشکل است که مقتول وابستگی به نظام نداشه و با اینکه شکارچی غیرمجاز بوده خانواده اش محق شوند. این ستمها معمولا در شرایطی صورت میگیرد که مقتول به گونه ای وابستگی به نظام داشته باشد.

نظر بگذارید