خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴, 16th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ ساعت ۲۱:۲۸:۱۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت حسین رونقی ملکی

گزارشی از آخرین وضعیت حسین رونقی ملکی

خبرگزاری هرانا – رسیدگی به تقاضای مرخصی استعلاجی حسین رونقی ملکی، زندانی محبوس در زندان اوین که از بیماری های مختلف رنج می برد به بعد از تعطیلات سال نو موکول شده است. همچنین علی‌رغم دستور دادستانی، مسئولین زندان اوین در انتقال های وی به بیمارستان از زندان مشکلات مضاعف ایجاد می کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بررسی درخواست مرخصی استعلاجی حسین رونقی ملکی، وبلاگ نویس زندانی به بعد از تعطیلات نوروی موکول شده است.

یکی از نزدیکان حسین رونقی در این باره به گزارشگر هرانا گفت “پروسه بررسی مرخصی حسین به بعد از تعطیلات نوروز موکول شده است.” وی اضافه کرد “علیرغم دستور دادستان بر نپوشیدن لباس زندان، دستبند و پابند هنگام اعزام به بیمارستان خارج از زندان، برخی از مسئولان زندان اوین در این قضیه اخلال ایجاد می کنند”.

این زندانی عقیدتی و بیمار زندان اوین روز چهارشنبه ۱۹ اسفند‍ به خاطر مشکل مهره ها و کمر، به مطب متخصص ارتوپد برده و بعد از معاینه به زندان انتقال داده شده بود.

«آنژین قلبی، مشکل کلیه، ورم صورت، خونریزی معده، غلظت خون، عفونت چشم، مشکل ریوی و تنفسی» از جمله مشکلات دیگری است که خانواده رونقی بر اساس آن درخواست صدور گواهی عدم امکان تحمل کیفر کرده‌اند.

پدر حسین رونقی ملکی پیش‌تر به گزارشگر هرانا گفته بود: “پسر من به دلیل بیماری ها و مشکلات جسمی فراوان و به دلیل کمبود امکانات پزشکی نباید در زندان بماند.”

حسین رونقی ملکی فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس، درتاریخ بیست و دوم آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت شد.

شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب پس از گذشت ۱۰ ماه از بازداشت در بند دو-الف اوین، در تاریخ سیزدهم مهر ماه ۱۳۸۹ او را به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. اتهامات او در دادگاه «عضویت در شبکه ایران پروکسی، توهین به رهبری و توهین به رئیس جمهوری» عنوان شد.

این حکم در شعبه‌ی ۵۴ دادگاه تجدید نظر تأیید شد و حسین رونقی پس از آن به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد.

این زندانی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم، بدون رسیدگی پزشکی و در شرایط نامناسب در بند هفت زندان اوین محبوس است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید