خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ساعت ۰:۳۴:۴۵

    خانه  > زندانیان  >  آفرین چیت‌ساز و نازک افشار از انفرادی به بند عمومی زنان اوین منتقل شدند

آفرین چیت‌ساز و نازک افشار از انفرادی به بند عمومی زنان اوین منتقل شدند

خبرگزاری هرانا ـ آفرین چیت‌ساز و نازک افشار، دو زندانی محبوس در بند زنان زندان اوین که به بند دوالف منتقل شده بودند، به بند عمومی بازگردانده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، آفرین چیت‌ساز، روزنامه‌نگاری که از آبان ماه در بند دوالف زندان اوین به سر می‌برد به بند زنان این زندان منتقل شد.

آفرین چیت‌ساز، روزنامه‌نگاری که آبان ماه سال ۹۴ به همراه سه روزنامه‌نگار دیگر به بهانه پروژه نفوذ بازداشت شده و این ایام در بند دوالف زندان اوین نگهداری می‌شد دوشنبه شب به بند زنان این زندان منتقل شد.

یک روز پس از این انتقال، دادگاه چیت‌ساز به ریاست قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد.

همچنین نازک افشار، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین که روز سه شنبه به بند دوالف منتقل شده بود، روز گذشته به بند عمومی بازگردانده شد.

نازک افشار، کارمند ایرانی‌الاصل سفارت فرانسه که ابتدای اسفند ماه سال گذشته در فرودگاه امام بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود، روز سه شنبه به بند دوالف منتقل شد. وی روز پنج شنبه به بند عمومی بازگردانده شد.

نازک افشار در بند دوالف برای ساعاتی تحت بازجویی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که وضعیت جسمی نازک افشار در بند زنان زندان اوین وخیم است و بیهوشی‌های مداوم و حالت اغما هم‌بندیان این زندانی سیاسی و خانواده‌ی وی را نگران کرده است.

وی بیش از یک ماه است که در زندان اوین بلاتکلیف است و قاضی صلواتی علیرغم آنکه برای نازک افشار وثیقه تعیین شده، در آزادی وی سنگ‌اندازی می‌کند.

این کارمند وزارت خارجه فرانسه برای دیدار مادر مریض احوال خود که پزشکان از درمان وی قطع امید کرده بودند به ایران سفر کرده اما خودش نیز از بیماری خاصی رنج می‌برد و هنگام انتقال به زندان اوین جلوی در اوین دچار تشنج شده، از حال رفته و بر زمین افتاده است. او به دلیل همین بیماری در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد.

نازک افشار پیش از این در تابستان سال ۸۸ نیز به دلیل اشتغال در بخش فرهنگی سفارت فرانسه بازداشت و پس از مدتی آزاد شده و به فرانسه بازگشته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید