خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آزادی ۸۵ تن از زندانیان جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تاکنون در یزد

آزادی ۸۵ تن از زندانیان جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تاکنون در یزد

خبرگزاری هرانا ـ مدیرعامل ستاد دیه استان یزد گفت که از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه آزادی ۸۵ نفر از مجرمان جرائم غیر عمد از زندان های استان یزد فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دادگستری استان یزد، اسلام افشون افزود: “در سال جاری با برگزاری جشن گلریزان در ۸ شهرستان، مبلغی بیش از ۸ میلیارد ریال به برای تحقق اهداف خیر این ستاد جمع آوری شد”.

وی در ادامه اظهار داشت: “از ابتدای سال جاری ستاد دیه موجبات آزادی  ۸۵ نفر با بدهی بیش ۹۷ میلیارد ریال را از زندان های استان فراهم آورده که بیش از نیمی از این مبلغ بدهی را با اخذ رضایت شاکی کسر و مابقی بدهی را از منابع ستاد پرداخته است”.

افشون در ادامه اذعان داشت: “در حال حاضر ۱۲۸ نفر از محکومین جرایم غیر عمد در زندان های استان یزد به سر می برند که از این ۱۲۸ نفر ۳۸ نفر را تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی ۴۷ نفر را مالی و چک و مابقی را مهریه و نفقه تشکیل می و برای آزادی آنها بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز می باشد”.

وی از کمبود فضای فیزیکی و عدم ساختمان مناسب برای ستاد دیه استان به عنوان یک مشکل عمده یاد کرد و ابراز داشت: “وجود یک فضای مناسب اداری بدون تردید در تحقق اهداف ستاد و اخذ رضایت از شکات و جلب مشارکت بهتر و بیشتر خیران اثر گذار خواهد بود”.

شایان ذکر است در این جلسه پرونده ۱۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد که شرایط لازم را داشتند مطرح و تصمیم گیری شد که ۵ نفر از این محکومین از طریق منابع ستاد دیه ۲ نفر معرفی به صندوق تامین خسارت های بدنی و ۳ نفر دیگر از طریق معرفی به بانک های عامل جهت دریافت تسهیلات وام قرض الحسنه موجبات آزادیشان فراهم گردد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید