خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, زندانیان  >  مصطفی سلیمی؛ ۱۳ سال زیر تیغ اعدام در زندان سقز

مصطفی سلیمی؛ ۱۳ سال زیر تیغ اعدام در زندان سقز

خبرگزاری هرانا – مصطفی سلیمی، در سیزدهمین سال حبس  و زیر حکم اعدام در زندان سقز نگهداری می‌شود. این زندانی سیاسی هفدهم فروردین ۱۳۸۲ بازداشت و زندانی شده است.

بنا به اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای سلیمی با اتهامات سیاسی و امنیتی مانند «محاربه»، «سرقت مسلحانه» و «عضویت در احزاب مخالف کرد» محاکمه و به اعدام محکوم شده است.

یکی از نزدیکان زندانی این اتهامات را رد کرده و گفته است که او فقط مدتی عضو حزب دموکرات بوده و قبل از بازداشت کناره گرفته است.

این منبع گفته است که مصطفی سلیمی حدود سه ماه در انفرادی و تحت فشار بوده و یکی از مأمورین که در مراحل اولیه به دیدن قتل توسط وی شهادت داده است، پس از چهار سال به صورت رسمی شهادت خود را پس گرفته است.

مصطفی سلیمی متولد چهارم تیرماه ۱۳۴۶، پیمانکار شرکت گاز بوده و به حکم قاضی گودینی به اعدام محکوم شده است. او تا کنون چند بار در اعتراض به حکمی که آن را ناعادلانه خوانده، اعلام اعتصاب غذا کرده است.

گفته می شود بخشی از پرونده این زندانی همچنان در معاونت قضایی قوه قضاییه باز است و بعد از ۱۳ سال هنوز درباره آن حکمی صادر نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید