خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, زندانیان  >  توضیحات وکیل سه روزنامه‌نگار بازداشت‌شده درباره دادگاه موکلانش

توضیحات وکیل سه روزنامه‌نگار بازداشت‌شده درباره دادگاه موکلانش

خبرگزاری هرانا ـ رسیدگی به اتهامات داود اسدی روز گذشته پایان یافته، دادگاه احسان مازندرانی امروز و دادگاه عیسی سحرخیز هفته آینده برگزار می شود. خبر را علیزاده طباطبایی وکیل مدافع سه تن از روزنامه‌نگاران بازداشت شده اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، سید محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مدافع سه تن از روزنامه‌نگاران بازداشت شده “احسان مازندرانی، عیسی سحرخیز و داود اسدی” با بیان اینکه روز گذشته (دوشنبه)، محاکمه احسان مازندرانی و داود اسدی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد اظهار کرد: “در دادگاه روز گذشته به پرونده اسدی رسیدگی و آخرین دفاع از وی اخذ شد”.

این وکیل دادگستری ادامه داد: “پس از پایان رسیدگی به پرونده اسدی، دادگاه مشغول رسیدگی به پرونده احسان مازندرانی (مدیر مسئول بازداشت شده روزنامه فرهیختگان) شد اما رسیدگی پایان نیافت و قرار است امروز (سه‌شنبه) ادامه دادگاه برگزار شود”.

علیزاده‌طباطبایی با بیان اینکه روزنامه‌نگاران بازداشت شده به‌صورت جداگانه محاکمه می‌شوند، افزود: “روز شنبه نیز قرار بود دادگاه عیسی سحرخیز برگزار شود اما به‌دلیل عدم مطالعه پرونده از سوی وکیل دیگر این پرونده، دادگاه تجدید شد که فکر می‌کنم جلسه بعدی هفته آینده برگزار شود”.

وکیل مدافع مازندرانی و سحرخیز با بیان اینکه از محاکمه سایر متهمان اطلاع دقیقی ندارد، گفت: “فکر می‌کنم دادگاه رسیدگی به پرونده صفرزایی نیز روز شنبه برگزار شد”.

علیزاده طباطبایی پیشتر درباره اتهامات افراد بازداشت شده گفته بود که در این پرونده بازپرس معتقد بود اقدامات اینها فقط مصداق فعالیت تبلیغی علیه نظام است اما دادستان عقیده داشت این اقدامات علاوه بر فعالیت تبلیغی علیه نظام، مصداق اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و توهین به مقامات است. البته برای برخی از متهمان علاوه بر اتهامات یادشده، نشر اکاذیب هم گرفته‌اند. موضوع برای حل اختلاف به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع شد که دادگاه به‌نفع دادستان نظر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید