خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  صدور ۱۶۲۰ مجوز سقط جنین در ۱۰ ماهه نخست سال در تهران

صدور ۱۶۲۰ مجوز سقط جنین در ۱۰ ماهه نخست سال در تهران

خبرگزاری هرانا ـ در ۱۰ ماه نخست امسال هزار و ۶۲۰ نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: “تا پایان دی ماه امسال یک هزار و ۶۲۰ نفر نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی یک هزار و ۳۹۰ مورد اعلام شده بود ۵/۱۶ درصد افزایش یافته است”.

همچنین در دی ماه امسال نیز تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی (جسمانی) با ۹/۲۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷۴ نفر اعلام شده است.

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می شود شرایط مربوط به ناهنجاری های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر و یا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاریها موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه و کتبی مادر، سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته بر اساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط ۳ متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد، است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید