خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  زندان آمل تعطیل شد

زندان آمل تعطیل شد

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان زندان ها در راستای قانون انتقال زندان ها و مراکز اقدامات تامینی و تربیتی موجود به خارج از شهرها، دستور تعطیلی زندان آمل را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان زندان ها، با توجه به درخواست های مردم آمل و پیگیری های اخیر، ظهر امروز جهانگیر طی تماس تلفنی با مدیرکل زندان های استان مازندران ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته توسط اداره کل زندان های استان و حسن تعامل و همکاری مسئولین قضایی استان در راستای کاهش جمعیت کیفری، به طور رسمی دستور تعطیلی این زندان را صادر نمود.

جهانگیر در خصوص تعطیلی این زندان گفت: “زندان آمل به دلیلی فرسودگی و مزاحمت هایی که برای مردم ایجاد کرده بوده در اولویت انتقال قرار داشت که به لطف خدا این اتفاق امروز به وقوع پیوست”.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به ساخت پروژه جدید زندان آمل گفت زندانیان این زندان به سایر زندان های سطح استان منتقل شدند.

وی همچنین افزود: “طبق قانون سازمان زندان ها مکلف به انتقال تمام زندان ها از داخل شهرهاست که امیدوارم با تامین بودجه مناسب از سوی دولت سایر زندان ها نیز طی برنامه ریزی کوتاه مدت از داخل شهرها خارج شود”.

شایان ذکر است رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور قبلا از تعطیلی این زندان تا پایان اسفندماه خبر داده بود.

پس از زندان کارون اهواز که در «دهه فجر» تعطیل شد، زندان آمل دومین زندان کشور است که طی سال جاری تعطیل می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید