خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۱۱ ساعت ۱۵:۱۴:۲۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  چهل و هشت روستای استان لرستان فاقد شبکه آب‌رسانی هستند

چهل و هشت روستای استان لرستان فاقد شبکه آب‌رسانی هستند

خبرگزاری هرانا ـ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت که ۴۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان لرستان فاقد شبکه آب‌رسانی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، علیرضا کاکاوند افزود: “۲۸۵۱ روستا در سطح استان داریم که ۱۳۵۷ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب هستند”.

وی اظهار داشت: “برای آب‌رسانی این روستاها و همچنین بازسازی خطوط انتقال آب به ۹۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم”.

وی با بیان اینکه در سال جاری تقریباً ۲۷۰ روستای استان آب‌رسانی شده اند، تصریح کرد: “در سال‌های گذشته ۷۵۳ روستا آب‌رسانی شده‌اند که مایل به کنتورگذاری نبودند”.

علیرضا کاکاوند بیان کرد: “در حال حاضر ۳۲ میلیون مترمکعب آب شرب توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تولید می‌شود”.

وی با بیان اینکه متأسفانه در بعضی از نقاط روستایی استان به علت مشکلات فرهنگی که وجود دارد مصرف آب مدیریت نمی‌شود، اظهار داشت: “از این مقدار آب تولیدی حدود ۲۴ میلیون مترمکعب به فروش می‌رسد که مابقی آن متأسفانه بدون هیچ‌گونه برنامه‌ای هدر رفته و از دسترس خارج می‌شود”.

مهندس کاکاوند افزود: “همچنین در برخی روستاها نیز اشتراک کنتور گرفته نشده و این به خاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است”.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان افزود: “برای جلوگیری و هدر رفت آب در این شرکت اقدامات اساسی صورت گرفته و با انشعابات غیرمجاز برخورد می‌شود”.

وی با بیان اینکه همچنین از آبیاری باغات و مزارع با آب شرب جلوگیری به عمل می‌آید، تصریح کرد: “فرسوده بودن تاسیسات آبرسانی به روستاها از مشکلات این شرکت است، چرا که بیش از ۸۰ درصد آنها عمری بالای ۳۰ سال دارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید