خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۰۶ ساعت ۱۶:۱۴:۰۱

    خانه  > زندانیان, کارگران  >  بازداشت سه کارگر معدن طزره

بازداشت سه کارگر معدن طزره

خبرگزاری هرانا ـ سه کارگر معترض معدن طرزه بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، این کارگران که از ابتدای ماه جاری با تجمع در محیط کارگاه و یا راه‌های منتهی به واحد معدنی خواستار روشن شدن وضعیت معوقات مزدی خود شده بودند، می‌گویند: “از روز گذشته تا کنون سه نفر از همکاران آن‌ها توسط نهادهای ذی‌ربط بازداشت شده‌اند”.

به گفته کارگران معدن طزره آقایان «بهرز افروز» و «عباس آبادی مقدم» از واحد ترانسفور و «محمد رضا مخبریان» از واحد خدمات فنی تونل کارگران بازداشت شده را تشکیل می‌دهند.

در این باره یکی از افراد مسئول در معدن طزره ضمن تایید خبر پرداخت شدن بخشی از معوقات مزدی کارگران این وحد معدنی گفته است، جلب کارگران مورد نظر ارتباطی با تجمعات صنفی روزهای گذشته ندارد و افراد یادشده که به دلایل دیگری فراخوانده شده‌اند پس از ادای پاره‌ای پرسش‌ها آزاد می‌شوند.

همچنین در این رابطه یکی از مسئولان فرمانداری دامغان با بیان اینکه موضوع جلب این کارگران به دستگاه قضایی مربوط می‌شود، از پیگیری مسئولان محلی برای آزادی کارگران مورد نظر خبر داد.

کارگران معدن طزره که در حال حاضر پیگیر وضعیت همکاران بازداشت شده خود هستند، می‌گویند: “صرف نظر از دریافت بخشی از طلب مزدی خود و نیز وعده‌های مثبتی که به نقل از مسئولان مربوطه در مورد برآورده شدن باقیمانده مطالبات صنفی خود شنیده، برای ابراز حسن نیت خود از امروز به اجتماعات صنفی خود پایان داده و امیدوارند که با مساعدت مسئولان محلی همکاران بازداشت شده هرچه زود‌تر آزاد شوند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید