خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۰۴ ساعت ۱۷:۴۳:۵۹

    خانه  > زندانیان  >  قرار بازداشت محمد علی طاهری تمدید شد

قرار بازداشت محمد علی طاهری تمدید شد

خبرگزاری هرانا ـ محمود علیزاده وکیل محمد علی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه، از تمدید قرار بازداشت موکل خود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی اظهار داشت: “دادگاه قرار بازداشت محمدعلی طاهری را تمدید کرده است”.

وی ادامه داد: “از دادگاه خواسته بودیم که قرار بازداشت طاهری را به قرار وثیقه تبدیل کند که با این درخواست موافقت نشده است”.

محمد‌علی طاهری بنیانگذار عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام “”توهین به مقدسات”، “مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران”، “ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع”، “استفاده غیرمجاز از عناوین علمی دکتر و مهندس”، “ضالّه بودن کتب و آثار”، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

“افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد”، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی و حکم وی را صادر کرد.

حکم صادره با اعتراض وی به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور ارسال شد و در نهایت، دیوان به حکم صادره نقص گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید