خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  با وجود پایان حبس؛ مسئولین از آزادی جعفر گنجی خودداری می‌کنند

با وجود پایان حبس؛ مسئولین از آزادی جعفر گنجی خودداری می‌کنند

خبرگطاری هرانا ـ جعفر گنجی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، با اتمام زمان حبس همچنان در زندان مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، جعفر گنجی، عضو شاخه جوانان نهضت آزادی که به سه سال حبس محکوم شده بود، در زمان زندانی بودن، مادر خود را بخاطر ابتلاء به بیماری سرطان از دست داد ولی تا روز فوت مادر به وی مرخصی داده نشد و نتوانست در زمان حیات مادر با وی دیدار نماید و پس از درگذشت وی، دادستان مجوز مرخصی او را صادر کرد.

با اینکه در موارد از دست دادن یکی از اقوام درجه یک، دادستانی مرخصی ها را تا زمان پایان مراسم تمدید می کند در مورد جعفر گنجی دیر آمدن وی را غیبت محسوب کرده و برای وی پرداخت جریمه و اضافه حبس تعیین شده است.

از روز پنجم بهمن ۹۴ که حبس قانونی وی تمام می شود دادستان تهران از آزاد کردن وی استنکاف کرده و وی در حال سپری کردن اضافه حبس خود است این در حالیست که دادستان موظف است که به زندانیان برای از دست دادن نزدیکان خود طبق آیین نامه سازمان زندانها مرخصی بدهد که معمولا هم طویل المدت بوده و آن مرخصی بر طبق همان قانون جزو مدت محکومیت بایستی محاسبه شود ولی برای جعفر گنجی غیبت محسوب کرده که هم جریمه اخذ نموده و هم اضافه مدت محکومیت حساب شده است.

بر اساس این گزارش یکی از نمونه های اخیر درگذشت همسر محمدرضا رحیمی بود که هم قبل از فوت و هم بعد از فوت بارها دادستان وی را به مرخصی فرستاد و الان هم بطوری که می گویند به صورت نیمه وقت در زندان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید