خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  دانش‌آموزان مدرسه‌ای در مشهد با کمربند تنبیه شدند

دانش‌آموزان مدرسه‌ای در مشهد با کمربند تنبیه شدند

خبرگزاری هرانا ـ معلم یکی از مدارس ابتدایی ناحیه ۶ مشهد، با کمربند ۲۲ تن از دانش آموزان را کتک زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، ابتدا یکی از شهروندان مشهدی با ارسال پیامک به سامانه حرف مردم روزنامه خراسان خواستار پیگیری این موضوع از مسئولان آموزش و پرورش شده است.

پدر یکی از دانش آموزان می گوید: پسرم در مدرسه پسرانه ابتدایی … در ناحیه ۶ آموزش و پرورش مشهد تحصیل می کند و معلم، فرزند مرا با کمربند تنبیه کرده است.

وی ادعا می کند: “طبق اظهارات پسرم یکی از دانش آموزان با بازیگوشی و پرت کردن تکه کاغذی باعث ناراحتی معلم می شود و معلم هم با کمربند ۱۸ دانش آموز را تنبیه می کند که از شدت ضربه های کمربند دستان فرزندم سیاه شده است”.

پدر دانش آموز به حضور والدین در مدرسه اشاره می کند و می گوید: “وقتی معلم با اولیای دانش آموزان مواجه می شود، با قبول کردن کتک زدن دانش آموزان می گوید، یکی از دانش آموزان سر کلاس درس کاغذی را به سوی من پرتاب کرد و من یک لحظه عصبانی شدم  و کنترل خود را از دست دادم و همه دانش آموزان را با کمر بند کتک زدم”.

وی با بیان این که حتی معلم از این رفتار خودش عذر خواهی نکرد، می افزاید: “به جای این که از رفتار  خود اظهار ندامت و پشیمانی کند، گفت، هر کاری دلتان خواست انجام دهید البته مدیر مدرسه از والدین  عذرخواهی کرد”.

همچنین یکی دیگر از والدین دانش آموزان در تماس تلفنی، گفت: “زمانی که فرزندم از مدرسه به منزل آمد از کتک خوردن  همکلاسی هایش گفت که معلم در حال تدریس بود که ناگهان یکی از دانش آموزان یک تکه کاغذ را گلوله و پرتاب کرده که به پشت سر معلم برخورد کرد”.

این مادر دانش آموز ادعا می کند: “طبق اظهارات فرزندم این معلم زمانی که با این صحنه روبه رو می شود از  دانش آموزی که این عمل را انجام داده، می خواهد خود را معرفی کند و تهدید می کند همه بچه ها را تنبیه خواهد کرد. این در حالی است که هیچ یک از دانش آموزان حاضر به معرفی خود نمی شوند و معلم همه دانش آموزان را با کمربند کتک  می زند تا فرد خاطی را پیدا کند”.

وی تصریح می کند: “چند روز بعد به مدرسه رفتیم و معلم نه تنها از این عمل خودش عذرخواهی نکرد بلکه جواب سر بالا هم به اولیای دانش آموزان داد”.

همچنین مادر یکی دیگر از دانش آموزان این  ماجرایی را که والدین تعریف کرده اند تایید می کند. مادر یکی دیگر از این دانش آموزان که خود از همکاران این معلم است، می گوید: “به هر حال این معلم با بازیگوشی یکی از دانش آموزان به کتک زدن دانش آموزان با کمربند اقدام کرده است و فرزند من هم جزو  دانش آموزان کتک خورده بوده است که این امر باعث رعب و وحشت میان دانش آموزان شده است”.

وی با بیان این که این اقدام معلم شایسته یک فرهنگی نیست، می افزاید: “دانش آموزان در این سن ممکن است کارهای شیطنت آمیز انجام بدهند ولی این که  تنبیه دانش آموزان به این شکل انجام بگیرد شایسته نظام آموزش و پرورش نیست. برای پیگیری بیشتر موضوع با مدیر مدرسه … تماس می گیرم”.

او می گوید: “این که والدین دانش آموزان  ادعا کرده اند معلم دانش آموزان را با کمربند کتک زده است صحت ندارد”.

وی می افزاید: “معلم با یکی از دانش آموزان فقط با صدای بلند حرف زده است و تنبیه با کمربند یا هر چیز دیگری کذب محض است”.

وی در پاسخ به این که آیا شما به خاطر همین موضوع از والدین عذرخواهی کرده اید یا نه می گوید: “یکی از والدین به نام … به خاطر داد زدن معلم سر دانش آموزی پیش من گلایه کرد و من هم وظیفه دانستم که از پدر این دانش آموز معذرت خواهی کنم. همچنین «صادقلی» روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه ۶ مشهد درباره این موضوع می گوید، با بررسی که انجام گرفته، هنوز حلقه مفقوده ای در این ماجرا وجود دارد . اول این که با تماسی که با مدیر مدرسه و معلم انجام شده، معلم و مدیر مدرسه تنبیه بدنی با کمربند را قبول نمی کنند”.

وی می افزاید: “اگر این تنبیه بدنی  با این وضعیتی که والدین اعلام کرده اند انجام شده است، چرا به آموزش و پرورش شکایتی نرسیده است و از طرفی اگر والدین شکایتی دارند به جای این که به روزنامه پیامک  ارسال کنند یا با آن تماس بگیرند باید به آموزش و پرورش شکایت خود را مطرح می کردند. وی ادامه می دهد: قطعا اگر چنین اتفاقی انجام بگیرد هم مدیر مدرسه و هم معلم توبیخ خواهند شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید