خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۰۲ ساعت ۱۴:۱۹:۳۹

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پانزدهم اسفند؛ محاکمه روزنامه نگاران بازداشتی

پانزدهم اسفند؛ محاکمه روزنامه نگاران بازداشتی

خبرگزاری هرانا ـ محمود علیزاده طباطبایی وکیل روزنامه نگاران بازداشت شده، از محاکمه عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی و اسدی، در ۱۵ اسفند ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شفاف، وکیل روزنامه نگاران بازداشت شده از محاکمه موکلانش در ۱۵ اسفند امسال خبر داد.

به گزارش شفاف، سید محمود علیزاده طباطبایی گفت:‌ “بنده عهده دار وکالت «عیسی سحرخیز»،« احسان مازندرانی»و «اسدی» سه روزنامه نگار بازداشتی هستم و امروز ابلاغ روز محاکمه آنها را دریافت کردم”.

وی گفت:‌ “این روزنامه نگاران ۱۵ اسفند در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه می شوند”.

علیزاده طباطبایی تصریح کرد: “بنده هنوز موفق به مطالعه پرونده موکلانم نشده ام و امروز هم برای مطالعه پرونده ها به شعبه مراجعه کردم که اعلام شد روز دادگاه پرونده ها را به بنده می دهند”.

لازم به ذکر است که عیسی سحرخیز در تاریخ ۱۱ آبان ماه در منزلش با حکم شعبه دوازده دادسرای تهران و از سوی ماموران لباس شخصی سپاه پاسداران، پس از بارزسی منزل و ضبط وسائل شخصی و ابزار کارش بازداشت شد.

وی یکی از چهره‌های شناخته‌ شده مطبوعات ایران است که پیش از این نیز بازداشت و زندانی شده است. مدیر نشریه توقیف شده آفتاب، در تاریخ ١١ تیرماه ١٣٨٨ نیز بازداشت و در شهریور ماه همان سال از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به سه سال زندان برای “فعالیت تبلیغی علیه نظام” محکوم شد، وی همچنین در تاریخ ١۴ مرداد ماه ١٣٩٠ برای فعالیت‌های مطبوعاتی پیش از دوران بازداشت اخیرش، به دوسال زندان محکوم شده بود.

عیسی سحرخیز که در زندان رجایی شهر زندانی بود، از بیمارهای متعددی رنج می‌برد و از چندین ماه پیش از آزاد شدن در ۱۶ مهرماه ۱۳۹۱، در بیمارستانی در تهران بستری شده بود.

پس از آزادی و با وجود ممنوعیت کار، وی با نوشتن مقالات و تحلیل هایی به نقش و مدیریت رهبر جمهوری اسلامی انتقاد کرد. وی مطالب خود را در صفحه فیس بوک و یا در برخی رسانه‌های آنلاین از جمله روزآنلاین منتشر می‌کرد.

احسان مازندرانی که در موج جدید بازداشت های روزنامه نگاران بازداشت شده پیش از این در دوم اسفندماه سال ۹۱ نیز، زمانی که خبرنگار روزنامه اعتماد بود، توسط وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل شد که در بیست و یکم اسفند ماه همان سال با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

احسان مازندرانی سابقه همکاری با روزنامه‌های اعتماد، شرق، آفتاب یزد و فرهیختگان را دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید