خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۰۲ ساعت ۱۳:۱۱:۰۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  تولد سالانه ۲۰ هزار نوزاد معلول در کشور

تولد سالانه ۲۰ هزار نوزاد معلول در کشور

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان بهزیستی و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که سالانه ۲۰ هزار نوزاد معلول در کشور متولد می‌شود.

یه گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، انوشیروان محسنی‌بندپی به نقش این سازمان در اجرای برنامه‌ها و اقدامات پیشگیرانه اشاره کرد و ادامه داد: “یکی از اولویت‌های سازمان بهزیستی پیشگیری از تنبلی چشم، شنوایی سنجی و بینایی سنجی و همچنین پیشگیری از آسیب‌ها و معلولیت‌ها است”.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: “طرح غربالگری تنبلی چشم برای جلوگیری از مشکل کم بینایی و نابینایی افراد زیر ۲۰ سال کودکان زیر شش سال کشور اجرا می‌شود”.

وی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصد اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم طی ۱۰ ماهه امسال، اضافه کرد: “این برنامه‌ها در راستای اجرای رسالت‌ها، راهبردها و استراتژی‌های سازمان بهزیستی اجرا می‌شود”.

محسنی با اشاره به تولد سالانه ۲۰ هزار نوزاد معلول در کشور، بیان کرد: “این تولدها بر اثر اختلال ژنتیکی به سبب نبود مراقبت‌ها در دوران بارداری انجام می‌شود که برای جلوگیری از آن طرح پیشگیری از معلولیت‌زایی اجرایی شده است”.

وی ادامه داد: “ارائه مشاوره ژنتیکی در قالب طرح‌های پیشگیری از معلویت‌زایی اجرا می‌شود و تفاهم‌نامه همکاری با ۲۵۰ مرکز مشاوره ژنتیکی در کشور امضا شده است”.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه خدمات رایگان مشاوره‌های ژنتیکی و آزمایشات مورد نیاز خبر داد و گفت: “بعد از تشخیص معلول‌زایی در مادران، ۹۰۰ سقط جنین طی ۱۰ ماه امسال انجام شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید