خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴, 22nd of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۱/۲۷ ساعت ۱۸:۰۶:۳۴

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمدامین آگوشی آزاد شد

محمدامین آگوشی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمدامین آگوشی، با بخشش باقیمانده محکومیت از زندان مرکزی زاهدان آزاد شد. او سال ۱۳۸۶ بازداشت شده و همسر و دخترش را طی دوران حبس از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود دو سال از باقیمانده حبس محمدامین آگوشی به مناسبت ۲۲ بهمن بخشیده شده شد و این زندانی امروز آزاد شد.

آگوشی که همسرش را در دوران حبس از داده بود، نهم تیرماه امسال، پس از اعزام به یک مرخصی غیرمنتظره دریافت که دخترش به دلیل مشکلات روحی خودکشی کرده و وی باید برای تحویل گرفتن جنازه وی به پزشکی قانونی پیرانشهر مراجعه کند.

به گفته آقای آگوشی، دخترش پس از مرگ مادر و مشکلات روحی و مالی ناشی از نبود پدر به افسردگی دچار شده بود، ولی آن را از پدر زندانی اش پنهان کرده و حتی یک بار اقدام ناموفق به خودکشی داشته که پدرش در زندان از آن بی اطلاع بوده است.

محمدامین آگوشی به همراه ایرج محمدی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر به اتهام جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام در سال ۸۶ بازداشت شدند.

وی پس از تحمل بیش ۷ ماه انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و پس از برگزاری دادگاه در شعبه دوم دادگاه نظامی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) به اعدام از طریق تیرباران محکوم شد.

حکم صادره در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عینا تائید شد اما مجددا پرونده ایشان به جریان افتاده و با ارجاع به شعبه یکم دادگاه نظامی وی به همراه دو متهم دیگر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زاهدان محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید