خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ خاموش ۲ کارگر در حکیمیه

مرگ خاموش ۲ کارگر در حکیمیه

خبرگزاری هرانا ـ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مرگ دو کارگر ساختمانی افغان، بر اثر مسمومیت با گاز در محل استراحت کارگران، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی دراین‌باره گفت: “در ساعت ۸:۱۳ صبح حادثه ای مشکوک به گازگرفتگی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که بلافاصله مأموران آتش‌نشانی از سوی ستاد فرماندهی برای بررسی حادثه و امدادرسانی به محل حادثه واقع در حکیمیه، شهرک والفجر اعزام شدند”.

ملکی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه گفت:‌ “پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در طبقه همکف یک ساختمان پنج طبقه در حال ساخت رخ داده و این قسمت از ساختمان به محلی برای استراحت کارگران تبدیل شده بود”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه دو کارگر جوان ۱۸ و ۲۷ ساله افغانستانی در این اتاق حضور داشتند، گفت: “این افراد در حال استراحت بودند که انتشار گاز مونواکسید کربن در اتاق سبب بی‌هوشی آنان شده بود”.

به گفته ملکی آتش‌نشانان این افراد را خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند که پس از بررسی علائم حیاتی مرگ این فرد را تائید و اعلام کردند.

ملکی درباره علت وقوع این حادثه نیز گفت:‌ “بررسی کارشناسان آتش نشانی نشان داد که قرارداشتن یک دستگاه خوراک‌پزی در واحد و بسته بودن تمامی درها و پنجره‌ها باعث انتشار گاز مونواکسید کربن در اتاق شده بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید