خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  شورای نگهبان دوباره صلاحیت حسن خمینی را رد کرد

شورای نگهبان دوباره صلاحیت حسن خمینی را رد کرد

خبرگزاری هرانا ـ شورای نگهبان اعتراض حسن خمینی، کاندیدای رد صلاحیت‌شده انتخابات مجلس خبرگان رهبری را نپذیرفت و دوباره او را رد صلاحیت کرد. حسن خمینی به دلیل «شرکت نکردن در امتحان اجتهاد» رد صلاحیت شده اما شمار دیگری از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان بدون شرکت در این امتحان تایید شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از زمانه، احمد حسینی خراسانی، مهدی میرباقری، علیرضا اعرافی، محمد سعیدی و نصرالله شاه‌آبادی، از جمله کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان هستند که بدون شرکت در امتحان اجتهاد، صلاحیتشان تأیید شده است.

به گزارش ایلنا، با وجود رد صلاحیت حسن خمینی، «ده‌ها مرجع و عالم و فقیه به اجتهاد او شهادت داده‌ و صلاحیت‌اش را محرز دانسته‌ بودند.»

حسن خمینی دو هفته پیش در بررسی اولیه شورای نگهبان رد صلاحیت شده بود. او در واکنش به ردصلاحیتش گفته بود از این‌که رد صلاحیت شده «متعجب است.»

نوه آیت‌الله روح‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران گفته بود: «بزرگان و مراجع و اساتید عظیم‌الشأن نسبت به صلاحیت علمی این حقیر شهادت دادند و ده‌ها ساعت نوارهای درس و چندین جلد کتاب نیز ضمیمه این پرونده شد که بر خلاف انتظار نتوانست احراز حضرت آقایان را باعث شود؛ احرازی که در سال‌ها و دوره‌های قبل، از راه‌های به مراتب ساده‌تر برای دیگران حاصل شده بود و در همین دوره نیز برای برخی دیگر از عزیزان، از طریقه‌ای غیر از امتحان ممکن شده است.»

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یکی از کاندیداهای انتخابات خبرگان هفته گذشته در واکنشی شدیداللحن به ردصلاحیت حسن خمینی اعتراض کرد و خواهان تأیید او شد.

در انتخابات خبرگان ۸۰۱ تن داوطلب نامزدی در انتخابات خبرگان شدند که از این میان تنها ۱۶۶ نفر برای ۸۸ کرسی این مجلس تأیید شدند. شورای نگهبان امروز اعلام کرده که شمار دیگری از این ۱۶۶ تن را نیز در بررسی دوباره رد صلاحیت کرده و شماری از رد صلاحیت‌شدگان را تأیید کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید