خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مجید آذرپی آزاد شد

مجید آذرپی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مجید آذرپی، زندانی سیاسی پس از هشت ماه بازداشت، به قید وثیقه آزاد شد. این فعال اصلاح‌طلب خردادماه بازداشت شد و در دادگاه نخست از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به ۶ سال و ۶ ماه حبس و ۳ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید آذرپی فعال سیاسی در ستادهای انتخاباتی میرحسین موسوی و حسن روحانی بیست و ششم خرداد امسال از سوی نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به مدت دو ماه در بند دو الف سپاه نگهداری شد.

قاضی مقیسه در دادگاه نخست او را به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی به ۶ سال و شش ماه حبس تعزیری و سه میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرد.

مجید آذرپی پس از پایان بازجویی به بند هشت زندان اوین منتقل شد. او در بند هشت در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده و تمدید بازداشت موقت به اتفاق زندانی علی شریعتی اعلام اعتصاب غذا کردند. آنها پس از بیش از بیست روز بنا به درخواست جمعی از فعالین مدنی و خانواده‌ها به اعتصاب خود پایان دادند.

مجید آذرپی تا زمان آزادی در بند هشت زندان اوین نگهداری می شد و تا زمان قطعی شدن و اجرای حکم به قید وثیقه هفتصد میلیون تومانی آزاد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید