خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  گروهی از دانشگاهیان: عدم برگزاری انتخابات غیررقابتی و ناعادلانه بر انجام آن ارجحیت دارد

گروهی از دانشگاهیان: عدم برگزاری انتخابات غیررقابتی و ناعادلانه بر انجام آن ارجحیت دارد

خبرگزاری هرانا ـ گروهی از دانشگاهیان در نامه‌ای ضمن انتقاد از “رد صلاحیت گسترده” داوطلبان نامزدی انتخابات، از حسن روحانی خواسته‌اند زمینه برگزاری “انتخابات سالم، رقابتی، عادلانه و فراگیر” را فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، نامه سرگشاده به امضای ۲۹۶ تن از استادان دانشگاه‌های ایران خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری که ضمن ابراز خرسندی از انتخاب آقای روحانی “توسط اکثریت ملت ایران براساس شعارهای و وعده های انتخاباتی” از او خواسته شده است تا “نهایت سعی خود را برای بسط تعامل و گفتگوی سازنده و جدی در راستای وحدت و آشتی ملی در داخل کشور” به کار گیرد.

امضا کنندگان این نامه، وحدت ملی را “به کار گیری تمامی نیروهای فهیم و کاردان و قانون مدار صرفنظر از سلائق فکری آنها” توصیف کرده و با انتقاد از آنچه که رد صلاحیت‌های گسترده در انتخابات پیش رو خوانده‌اند، از آقای روحانی خواسته‌اند به عنوان کسی که برای صیانت از قانون اساسی حمهوری اسلامی سوگند یاد کرده، زمینه برگزاری “انتخابات سالم، رقابتی، عادلانه و فراگیر” را فراهم آورد.

آنان هشدار داده‌اند که برگزار نشدن چنین انتخاباتی، باعث کاهش شأن جمهوری اسلامی خواهد شد و افزوده‌اند: “در چنین شرایطی، عدم برگزاری چنین انتخاباتی بر انجام آن ارجحیت خواهد داشت”.

به گزارش بی بی سی، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ماه آینده برگزار خواهد شد. ورود به رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در جمهوری اسلامی منحصر به کسانی است که نامزدی آنان پیشاپیش مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته باشند. برخی از وابستگان به جناح موسوم به اصلاح طلب جمهوری اسلامی، شورای نگهبان را به رد صلاحیت گسترده دواطلبان این جناح در انتخابات ماه آینده متهم کرده‌اند.

در نامه منتشر شده در کلمه، اسامی امضاکنندگان و محل تدریس آنان ذکر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید