خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آرش مقدم اصلانپور آزاد شد

آرش مقدم اصلانپور آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آرش مقدم اصلانپور، زندانی سیاسی، با تجمیع جرائم و تخفیف بخشی از محکومیت، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش مقدم اصلان پور، روز هفتم بهمن آزاد شده است.

آقای مقدم در بیستم مرداد ماه ۱۳۹۲ از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او پس از حدود یک ماه بازجویی در سلول های انفرادی ۲۰۹ اوین، به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات او  اوایل دی ماه برگزار شد و شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، در بهمن ماه ۱۳۹۲ آرش مقدم را به اتهام تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات و توهین به رهبری به هشت سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این حکم در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی موحد تأیید شد. مصداق اتهامات آرش مقدم فعالیت های وی در شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک عنوان شده است.

این زندانی اوایل مهر ماه ۱۳۹۳ و پس از اتفاقات موسوم به “پنجشنبه سیاه” به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

او همچنین در ارتباط با پرونده ای پس از حمله به بند ۳۵۰ مجددا در شعبه ۱۵ و توسط قاضی صلواتی محاکمه و به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در هشتم دی ماه ۱۳۹۳ به او ابلاغ شد و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شد.

بخشی از حکم این زندانی در سال ۱۳۹۳ به مناسبت عید فطر بخشیده شد و این زندانی سرانجام روز هفتم بهمن پس از تجمیع جرائم از بند ۱۰ زندان رجایی شهر آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید