خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آزادی مشروط امیر گلستانی منتظر تأیید دادستانی

آزادی مشروط امیر گلستانی منتظر تأیید دادستانی

خبرگزاری هرانا – نزدیکان امیر گلستانی گفته اند که آزادی مشروط او از سوی مسئولین زندان اوین تأیید شده و منتظر موافقت دادستانی تهران است. امیر گلستانی از متهمان پرونده موسوم به فعالین فیسبوکی، از مرداد ماه ۱۳۹۲ بازداشت و زندانی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر گلستانی به دلیل فعالیت در فیسبوک و مدیریت صفحات فیسبوکی نهایتا به هفت سال و نه ماه حبس تعزیری محکوم شده و در بند هشت اوین زندانی است. مسئولین زندان اوین با آزادی مشروط او موافقت کرده اند و با موافقت نهایی دادستان تهران، دادگاه حکم آزادی مشروط او را صادر خواهد کرد.

امیر گلستانی بیست ونهم مرداد ۱۳۹۲ از سوی اطلاعات سپاه بازداشت و به بند دو-الف زندان اوین منتقل شد. او به همراه چند تن دیگر طی پرونده ای مشترک و موسوم به «فعالین فیسبوکی» مدت ها در بند دو الف برای بازجویی و اعتراف علیه خود تحت فشار بود و در آذرماه با پایان بازجویی به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد.

«اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی»،  «اهانت به مقدسات»، « اهانت به حضرت امام و رهبر»، «توهین به سران سه قوه» و «انتشار تصاویر مبتذل از طریق سامانه رایانه» اتهاماتی بود که به امیر گلستانی و سایر افراد بازداشت شده وارد شده بود.

پرونده این این افراد برای بازپرسی به شعبه شش دادسرای «شهید مقدسی» اوین و بازپرس ناصری و سپس برای دادرسی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارجاع شد.

قاضی مقیسه ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، اوایل خرداد ۱۳۹۳، این افراد را با اتهاماتی که در بالا آمد مجموعا به ۱۲۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد. امیر گلستانی نیز با احتساب مجموع اتهامات به بیست سال و یک روز حبس تعزیری محکوم شد.

شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی پورعرب در فروردین ماه امسال با اعمال ماده ۱۳۴ و تجمیع جرائم گلستانی را به هفت سال و نه ماه حبس محکوم کرد. او پس از قطعی شدن حکم از بند ۳۵۰ به بند هشت منتقل شد.

امیر گلستانی متولد آبان ۵۹ مدیریت صفحات فیسبوکی «زندگی سگی» و «زندگی شیرین» را به عهده داشت که با لحنی طنز و اعتراضی به مسائل سیاسی و اجتماعی می پرداخت. او هم اینک در بند هشت زندان اوین سومین سال حبس را می گذراند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید