خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عمل جراحی مجدد و وضعیت نگران کننده علیرضا گلی پور

عمل جراحی مجدد و وضعیت نگران کننده علیرضا گلی پور

خبرگزاری هرانا – علیرضا گلی پور، زندانی بند هفت زندان اوین پس از وخامت وضعیت جسمانی به صورت اورژانسی به بیمارستان قمر بنی هاشم تحت نظارت وزارت اطلاعات منتقل شده و تحت عمل جراحی مجدد قرار گرفت. او چندی پیش با عمل جراحی سرطان و خارج کردن تومور، با درمان نیمه تمام به زندان بازگردانده شده بود.

به گزارش خبرگزای هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب گذشته علیرضا گلی پور، زندانی محبوس در بند هفت زندان اوین که پیشتر و پس از عمل جراحی مربوط به سرطان و خارج کردن تومور، به دستور وزارت اطلاعات و برخلاف تشخیص و دستور پزشکان به زندان بازگردانده شده بود، پس از تغییر و وخامت وضعیت جسمانی به صورت اورژانسی به بیمارستان قمر بنی هاشم تحت نظارت وزارت اطلاعات منتقل شده و تحت عمل جراحی مجدد قرار گرفت.

وکیل این زندانی با تائید این خبر گفت که دلیل این جراحی خونریزی مداوم از بینی بوده که به تشخیص پزشکان لزوم ساکشن این خون برای لخته نشدن آن اعلام و این عمل انجام شده است.

گفتنی است که این وخامت وضعیت به دلیل ضرب و شتم و شکنجه وی پیش و پس از عمل جراحی پیشین روی داده است که پس از اصابت ضربه به سینه وی و تورم سینه و همچنین به دلیل جاری شدن خون از بینی وی، پس از سی تی اسکن و تشخیص پزشکان، در ساعت ۱۱ شب گذشته توسط نیروهای وزارت اطلاعات به بیمارستان قمربنی هاشم منتقل و پس از باز کردن بخشی از شکم و ساکشن خون دوباره و برخلاف نظر پزشکان مبنی بر لزوم مراقب ویژه از وی به زندان بازگردانده شده است.

لازم به ذکر است که عمل جراحی شب گذشته وی از ساعت ۱۱ شب تا ۵ صبح به طول انجامیده است.

دلیل بازکردن بخشی از شکم وی برای خارج کردن خون، تورم زیاد سینه و تبعات عمل پیشین عنوان شده و چون امکان وارد کردن لوله برای ساکشن وجود نداشته، پزشکان دست به عمل جراحی برای بازکردن بخشی از شکم و خارج کردن خون از آن محل کرده اند.

حدود سه هفته پیش و با قطعی شدن ابتلای علیرضا گلی پور، زندانی محبوس در بند هفت زندان اوین، به سرطان، عمل جراحی بر روی او انجام شده و با خارج کردن تومور از ریه نامبرده و همچنین گذاشتن استنت برای قلب او، تنها یک روز پس از عمل جراحی وی به زندان بازگردانده شده است. گفتنی است که شیمی درمانی نامبرده برای درمان کامل سرطان همچنان ادامه دارد و داروهای وی نیز اضافه شده است.

وکیل این زندانی پیشتر گفته بود که که دادگاه این زندانی بند هفت اوین در ساعت ۱۰ صبح روز ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۵ و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

اتهام انتسابی به علیرضا گلی پور، متاهل و متولد ۱۳۶۵ “جاسوسی به نفع اجانب و به طور مشخص کشور آمریکا” عنوان شده است.

پیشتر در ۲۵ آبان ماه سال جاری برای این زندانی امنیتی زمان رسیدگی مشخص شده بود که به دلیل عدم وجود پرونده در دادگاه و بردن آن توسط یکی از ارگان های دولتی این دادگاه برگزار نشد. .

علیرضا گلی پور در مهرماه ۱۳۹۱ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی امنیتی بیش از یک سال از زمان حبس خود را در بند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده است که از این مدت ۸ ماه آن در انفرادی بوده است.

پیشتر نیز وضعیت علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی بند هفت زندان اوین وخیم گزارش شده بود و پس از انتقال این زندانی به بهداری اوین، پزشک زندان نیز با اعلام اورژانسی بودن وضعیت این زندانی گفته بود که امکان انجام کار مفید در بهداری زندان برای او نیست و خواستار اعزام او به مراکز درمانی خارج از زندان شده بود.

علیرضا گلی پور پیشتر و در روزهای آخر ماه مهر دچار ناراحتی قلبی و تنفسی شده و توسط ماموران امنیتی وزارت اطلاعات به بیمارستان قمر بنی هاشم منتقل شده است.

لازم به یادآوری است که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی-امنیتی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم و با کمترین امکانات در بند هفت و هشت زندان اوین نگهداری می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید