خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ ساعت ۶:۲۵:۲۹

    خانه  > سایر گروهها  >  پلیس مانع تجمع دانشجویان بسیجی در برابر وزارت نفت شد

پلیس مانع تجمع دانشجویان بسیجی در برابر وزارت نفت شد

خبرگزاری هرانا ـ مقامات امنیتی دست‌کم ۳۸ تن را که قصد تجمع در برابر وزارت نفت در اعتراض به قراردادهای نفتی تازه ایران و اروپا را داشتند، بازداشت کردند. استانداری تهران گفت که این تجمع مجوزهای لازم را نداشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دویچه وله، شنبه ۱۰ بهمن ماه، منابع خبری در ایران از بازداشت دست‌کم ۳۸ “معترض بسیجی” خبر دادند که قصد تجمع در مقابل ساختمان وزارت نفت ایران را داشتند.

این بسجیان به قراردادهای تازه‌ی نفتی ایران با کشورهای اروپایی و “فساد در پرونده کرسنت” معترض بودند.

خبرگزاری “تسنیم” به نقل از مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه “امام صادق” گزارش داد که از همان اولین دقایق تجمع، ماموران نیروی انتظامی “حضور چشمگیری” در محل داشته و دانشجویان را پراکنده می‌کردند.

حسنلو، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه “امام صادق” به این خبرگزاری گفت که دانشجویان بسیجی شعارهایی چون “نفت ما را پس دهید” و “آی‌پی‌سی/خدعه انگلیسی” سر دادند.

این مسئول بسیج دانشجویی همچنین گفت که مسئولان حراست وزارت نفت نیز به ماموران پلیس ملحق شده و با حمله به عکاسان خبری و خبرنگاران، دوربین برخی از آن‌ها را گرفته و با معترضان “به شدت” برخورد کردند.

محمدرضا یوسفی، مدیرکل سیاسی استانداری تهران به خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران گفت که این افراد هیچ‌گونه درخواستی برای برگزاری تجمع به این نهاد تحویل نداده بودند و برگزاری این تجمع، غیرقانونی بود.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی گزارش داد که این افراد به تذکر پلیس “بی‌توجهی” کرده و چون متفرق نشدند، با هماهنگی قضائی بازداشت شدند.

خبرگزاری “تسنیم” گفت که این تجمع با فراخوان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های امام صادق، خواجه نصرالدین طوسی و امیرکبیر هماهنگ شده بود و معترضان قصد داشتند “فریاد خود را در این اعتراض بلند کنند.”

خبرگزاری دانشجویان ایران نیز به نقل از مقامات پلیس ایران گزارش داد که پلیس این افراد را به دلیل قصد در “برهم‌زدن و اخلال در نظم عمومی” بازداشت کرده است.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ به “ایسنا” گفت که دستگیری این افراد با هماهنگی دستگاه قضائی صورت گرفته است و افراد بعد از تشکیل پرونده، به دادسرای تهران تحویل داده خواهند شد.

دولت یازدهم امیدوار است با انعقاد قراردهای نفتی جدید سرمایه قابل توجهی را به کشور جلب کند و وزارت نفت تلاش‌های گسترده‌ای برای فروش بیشتر نفت و جذب سرمایه‌گذاری خارجی را آغاز کرده است.

برخی نیروهای محافظه‌کار مخالف سیاست دولت روحانی مدعی‌اند که قراردادهای جدید نفتی به “ضرر منافع مردم ایران” است و حضور شرکت‌های خارجی را “تهدیدی” برای اقتصاد ایران می‌دانند.

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، سفر حسن روحانی به فرانسه و ایتالیا و عقد قراردادهای تازه میان ایران با کشورهای اروپایی را “خنجری بر پیکر اقتصاد مقاومتی” توصیف کرده است. در سفر روحانی به فرانسه بیش از ۲۰ سند همکاری میان ایران و فرانسه به امضا رسید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید