خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ ساعت ۲۲:۰۲:۴۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  برخورد سلیقه‌ای و سخت‌تر شدن شرایط مرخصی در زندان قزلحصار

برخورد سلیقه‌ای و سخت‌تر شدن شرایط مرخصی در زندان قزلحصار

خبرگزاری هرانا -مسئولین قضایی جدید زندان قزلحصار علاوه بر افزایش میزان وثیقه گفته‌اند که برای دادن مرخصی به زندانیان باید حکم شلاق آنان اجرا شود و جریمه نیز پرداخت شده باشد. مسئولین به برخی از خانواده‌ها نیز گفته‌اند که فقط به شرط دادن وکالت فروش وثیقه، به زندانی مرخصی می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نابسامانی وضعیت  مرخصی ها به زندانیان در زندان قزلحصار به مشکلی آزار دهنده برای زندانیان و خانواده هایشان بدل شده و هر بار با تعویض مسئولین زندان و اتخاذ رویه جدیدی توسط آنان، مشکلات زندانیان نیز بیشتر می شود.

بنا بر این گزارش و پس از اینکه علی نیک آئین، سرپرست دایره نظارت زندان قزلحصار جای خود را به آقای شاه بخت داد، با تعویض رویه ها وثیقه ها برای اعطای مرخصی در سال، این ارقام بیش از سه برابر شد. یک منبع مطلع در این ارتباط به خبرنگار هرانا گفت که به عنوان مثال وثیقه های ۳۰ میلیون تومانی به ۱۰۰ میلیون تومان تبدیل شده است.

این منبع همچنین در ادامه گفت که دو هفته پیش یک روحانی به نام پیروز جاهی، جانشین شاه بخت شده است.  سرپرست جدید با اعلام اینکه برای اعطای مرخصی جریمه ها باید کاملا پرداخت شود، احکام شلاق اجرا شود و اگر امکان افزایش سند ها وجود ندارد، می بایست وکالت فروش بر روی آنها گذاشته شود، قوانین جدیدی برای اعطای مرخصی به زندانیان را وضع کرده است.

این منبع همچنین گفت که آقای پیروزجاهی با ذکر تمام این موارد گفته که پس از براورده شده این شروط ایشان به بررسی امکان یا عدم امکان اعطای مرخصی به زندانی خواهند پرداخت.

این منبع آگاه همچنین تاکید کرد که آقای پیروزجاهی در برابر اعتراض خانواده های زندانیان محبوس در زندان قزل حصار مبنی بر اینکه این روند جدید بوده و پیشتر چنین مسئله ای وجود نداشته گفته است که در حال حاضر وضعیت بدین گونه است و وی کاری به گذشته ندارد.

خانواده یکی از زندانیان مواد مخدر محبوس در زندان قزل حصار همچنین در این ارتباط با خبرنگار هرانا گفت: “ما زندانی نداریم. ما خودمان زندانی هستیم.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید