خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  محاکمه کارگران معترض بافق ادامه دارد

محاکمه کارگران معترض بافق ادامه دارد

خبرگزاری هرانا ـ دومین جلسه دادگاه ۹ نفر از کارگران بافق بیست و هفتم بهمن برگزار خواهد شد. این در حالی است که مسئولان پیش از این وعده لغو پیگیری قضایی این کارگران را داده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، قرار است بیست و هفتم ماه جاری دومین جلسه دادگاه ۹ نفر از کارگران معترض بافق برگزار شود.

پیشتر اولین جلسه دادگاه این کارگران ۲۶ دی ماه برگزار شد و در طی آن کارگران احضار شده به ارتکاب عناوینی چون اخلال در نظم و جلوگیری از فعالیت و تولید معدن در زمان اعتراضات صنفی سال گذشته متهم شده‌اند.

این وضعیت در حالی است که پیش از این قرار بود براساس مصوبات شورای تامین استان یزد و وعده‌های مسئولان محلی و منطقه‌ای، پیگیری قضایی این کارگران متوقف شود.

لازم به ذکر است که روز ۲۶ دی ماه، اولین جلسه دادگاه ۹ تن از کارگران معترض بافق به اتهام “اخلال در نظم” و “جلوگیری از فعالیت و تولید معدن” برگزار شد.

به گفته کارگران، جلسه بعدی دادگاه به حدود بیست روز دیگر موکول شده است.

پیگیری قضایی کارگران معترض بافق در حالی انجام می‌شود که یکی از مصوبات شورای تامین استان یزد در سال گذشته توقف لغو پیگیری قضایی کارگران معترض این واحد معدنی بوده و در عین حال نیز مدیریت شرکت سنگ آهن بافق شکایت طرح شده علیه این کارگران را پس گرفته است.

در عین حال اوایل ماه جاری استاندار یزد نیز در گفتگو با یک رسانه محلی عنوان کرده است: “ما همراه و همدل هستیم و چنانچه شاکی رضایت داده باشد طبق قوانین قضایی پرونده مختومه اعلام می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید