خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, کودکان  >  نظارت بر اسباب‌بازی از دغدغه‌های رهبر جمهوری اسلامی است

نظارت بر اسباب‌بازی از دغدغه‌های رهبر جمهوری اسلامی است

خبرگزاری هرانا ـ مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وضعیت اسباب‌بازی در کشور را نگران‌کننده خوانده و خواهان جمع‌آوری اسباب‌بازی‌هایی شده که ذهنیت کودکان را به خطر می‌اندازد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علیرضا حاجیان‌زاده گفته است “مقوله اسباب‌بازی” یکی از دغدغه‌های علی خامنه‌ای، رهبر ایران است.

آقای حاجیان‌زاده گفته است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، متولی اجازه ورود اسباب‌بازی به ایران است و این کانون برخی اسباب‌بازی‌ها را برای ورود به کشور تائید نکرده اما این اسباب‌بازی‌ها همچنان وارد کشور می‌شوند.

او گفته است نمایندگان کانون در گمرکات سه استان کشور مستقر هستند و بر امر واردات نظارت می‌کنند و مسئولان گمرک ایران باید در مورد ورود اسباب‌بازی‌های غیر استاندارد به ایران پاسخ دهند.

مدیرعامل کانون گفته است طرح استاندارد سازی اسباب‌بازی در این نهاد که زیر نظارت وزارت آموزش و پرورش فعالیت می‌کند، نهایی شده است.

به گزارش بی بی سی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۷۵ ایده “عروسک‌های ملی دارا و سارا” را ارائه داد و این عروسک‌ها با لباس‌های محلی ایرانی ساخته شدند. هدف این طرح، آشنایی کودکان ایرانی با فرهنگ ایرانی بود.

کانون همچنین وسایل جنبی عروسک‌های دارا و سارا مانند لوازم ‌تحریر، نوار سرود، تقویم، پوستر و جوراب نیز تولید کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید