خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  با درخواست پدر و پسر برای هم‌بند شدن مخالفت شد

با درخواست پدر و پسر برای هم‌بند شدن مخالفت شد

خبرگزاری هرانا – مسئولین زندان رجایی‌شهر کرج با درخواست انتقال یک پدر و پسر سنی‌مذهب به بند واحد مخالفت کردند. تیمور و عرفان نادری‌زاده گفته بودند که با توجه به تفاوت روزهای ملاقات در دو بند و دوری راه از سنندج تا کرج، خانواده آنها نمی تواند هفته ای دو بار برای ملاقات مراجعه کنند.

بنا بر اطلاع منابع هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، معاون زندان رجایی شهر کرج به آن‌ها گفته است که نماینده‌ی دادستان در زندان رجایی شهر در این مورد تصمیم می‌گیرد.

علاوه بر وابستگی خانوادگی، روزهای ملاقات یکی از این بندها یکشنبه است و دیگری چهارشنبه و با توجه به بعد مسافت از سنندج تا تهران و فقر مالی، وضعیت ملاقات برای این خانواده دشوار شده است.

تیمور و عرفان نادری‌زاده پیش از این طی نامه‌هایی از مسئولین زندان رجایی‌شهر کرج خواسته‌ بودند که آنها را به بند واحدی منتقل کنند.

تیمور نادری‌ زاده زندانی سنی‌مذهبی است که به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بود، گفته می شود که این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده ولی دادگاه مجدد هنوز برگزار نشده است. او هم اینک در سالن ده بند ۴ زندان رجایی شهر نگهداری می‌شود.

عرفان نادری‌ زاده نیز با اتهامات مشابه به هشت سال حبس محکوم شده و در حال حاضر در بند هفت زندان رجایی‌شهر محبوس است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید