خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ ساعت ۱۳:۱۵:۰۰

    خانه  > اصناف, کارگران  >  داود رضوی در دادگاه انقلاب محاکمه شد

داود رضوی در دادگاه انقلاب محاکمه شد

خبرگزاری هرانا ـ داود رضوی از اعضای سندیکای شرکت واحد، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد چهارشنبه ۲۳دی ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه شد.

داود رضوی در نیمه های شب ۸ اردیبهشت ماه ۹۴ در منزلش توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شد و پس از ۲۲روز از بند ۲۰۹ اوین با قرار صد میلیون تومانی آزاد شد، اتهامات این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد عبارتند از “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور”، “ایجاداخلال در نطم و آرامش عمومی از طریق حضور در تجمعات غیر قانونی”، ویاز سال ۸۴ تا کنون به علت شرکت در اعتراضات و اعتصابات رانندگان و کارگران شرکت واحد چندین بار دستگیر و زندانی شده است.

وکلای رضوی آقایان “صالح نیکبخت” و “پرویز خورشید” می باشند که از سال ۸۴ تا کنون در نوبت های مختلف از اعضای زندانی سندیکای کارگران شرکت در دادگاه انقلاب دفاع کرده اند، در این پرونده آقای صالح نیکبخت از اتهامات وارده به داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکا دفاع کرد.

آقای صالح نیکبخت ضمن دفاع از خواسته های سندیکای کارگران شرکت واحد، با استناد به مدارک موجود، سندیکای کارگران شرکت واحد را قانونی دانسته و اتهامات وارده را غیر حقوقی و بدون مستندات قانونی دانسته و در خواست تبرئه آقای رضوی را از دادگاه کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید