خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  شکوفه آذر؛ هشتمین ماه بازداشت و صدور قرار کفالت

شکوفه آذر؛ هشتمین ماه بازداشت و صدور قرار کفالت

خبرگزاری هرانا – برای شکوفه آذر ماسوله، فعال مدنی محبوس در زندان اوین قرار کفالت صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابتدا قرار بازداشت این فعال مدنی به وثیقه به مبلغ ۴۰ میلیون تومان تبدیل شده که به دلیل عدم توان در تودیع قرار، به کفالت ابتدا به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و سپس به مبلغ ۴۰ میلیون  تومان تبدیل شده است. شکوفه آذر به محض مشخص شدن یک کارمند رسمی دولت به عنوان کفیل با فیش حقوقی، با تودیع قرار کفالت آزاد خواهد شد.

به گفته وکیل وی اتهامات شکوفه آذر تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی اعلام شده است. یکی از موارد اتهامی خانم آذر شرکت در تجمعات اعتراضی عنوان شده است که در اعتراض به اسیدپاشی انجام شده بود.

شکوفه آذر ماسوله با نام مستعار پریسا آزادی، دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل در هیجدهم خردادماه امسال توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد.

وی به مدت دو هفته در بند ۲۰۹ بازجویی شده و پس از آن به بند زنان زندان اوین منتقل گردید. شکوفه آذر در تاریخ ۲۴/۵/۹۴ در شعبه ۶ دادسرای مقدس تفهیم اتهام شد.

این فعال مدنی زندانی که از زمان بازداشت تا امروز به دلیل از دست دادن خانواده درجه یک (فوت پدر و مادر و تک فرزند بودن) از ملاقات محروم بوده است، هم‌اینک هشتمین ماه بازداشت را در بند زنان اوین سپری می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید