خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴, 16th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ ساعت ۱۸:۴۳:۴۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  آخرین جلسه دادگاه امیر امیرقلی برگزار شد

آخرین جلسه دادگاه امیر امیرقلی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – دومین و آخرین جلسه دادگاه علی (امیر) امیرقلی، زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دومین و آخرین جلسه دادگاه علی (امیر) امیرقلی، زندانی سیاسی محبوس در بند هشت زندان اوین در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست صلواتی و با حضور وکیل وی آقای نعمت احمدی برگزار شد.

بنا بر همین گزارش موارد اتهامی وی اقدام علیه امنیت ملی در صفحات مجازی، اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم با شرکت در تظاهرات غیرقانونی، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، توهین به رهبری و توهین به ائمه عنوان شده است.

به گفته منابع هرانا فضای حاکم بر دادگاه این فعال سیاسی در بند خوب توصیف شده است.

پیشتر و در ۲۷ مهر ماه سال جاری جلسه دادگاه این زندانی سیاسی با عدم اتمام دادرسی نیمه تمام ماند و دادسرسی وی به جلسه دوم دادگاه کشیده شد.

امیر امیرقلی فعال دانشجویی سابق در تاریخ ۱۰ آذرماه سال گذشته بازداشت شد و حدود دو ماه در انفرادی های بند ۲۰۹ اوین و تحت بازجویی بود و پس از پایان بازجویی ها به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات و توهین به رهبری اتهاماتی بود که از سوی بازپرس ناصری در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین به وی تفهیم شد.

به گفته یکی از نزدیکان، اتهام اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی به دلیل شرکت امیر امیرقلی در تجمعات حمایت از کوبانی و اتهام توهین به مقدسات و توهین به رهبری به علت مطالبی بود که در فیسبوک شخصی‌اش به اشتراک گذاشته بود.

امیر امیرقلی پیشتر به دلیل فعالیتهای سیاسی و دانشجویی در شهریور سال ۸۷ بازداشت و متعاقب آن از دانشگاه نیز اخراج شد.

بیش از یک سال از بازداشت این فعال سیاسی چپ می گذرد و این زندانی هم‌اینک دومین سال حبس خود را بدون حکم قطعی در بند هشت زندان اوین سپری می کند.  بند هشت در حال حاضر یکی از بدترین بندهای زندان اوین است که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی بر خلاف اصل تفکیک جرائم و در ازدحام و بدون کمترین امکانات در آن نگهداری می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید