خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان, گزارش تصویری  >  عدم وجود نظارت مناسب در زندان عادل آباد شیراز / ویدیو

عدم وجود نظارت مناسب در زندان عادل آباد شیراز / ویدیو

خبرگزاری هرانا – زندان عادل آباد شیراز در طی ماههای گذشته بصورت مستمر صحنه درگیری بین زندانیان و همینطور زندانیان با گارد زندان بوده است، این زندان شاهد چند شورش در سالهای گذشته نیز بوده، تعدادی از خانواده های زندانیان محبوس در این زندان طی تماس با هرانا از خشونت جاری در این زندان و نبود نظارت مناسب بر وضعیت و امنیت زندانیان ابراز نگرانی کردند، در همین رابطه ویدیویی از صحنه درگیری جمعی زندانیان که یک درگیری در سال گذشته را روایت میکند در پی می آید.

در این ویدیو که زندانیان بصورت جمعی با یکدیگر درگیر میشوند انواع سلاح های سرد دست ساز از جمله چاقو و میله فلزی در دست زندانیان دیده میشود و تعدادی نیز در درون سلولها یا در مقابل دوربین سالن مجروح میشوند.

لازم به یادآوری است طبق قانون ساخت و نگهداری سلاح در زندان جرم تلقی شده و مسئولان زندان موظف به بازرسی بر اساس آئین نامه و اطمینان از عدم وجود این قبیل لوازم خطرناک هستند.

گفتنی است سایر زندانهای کشور بخصوص زندانهای استان البرز وضعیت مشابهی یا به مراتب بدتری دارند، این در حالی است که تعدادی از زندانیان عقیدتی یا با مرتکبان جرایم غیرخشن بر خلاف اصل تفکیک جرایم در این چنین اماکنی نگهداری میشوند.

لینک ویدیو در یوتوب https://youtu.be/0QH7_fVxpYA

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید