خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ ساعت ۲۱:۲۱:۲۴

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین درقصرشیرین یک مجروح برجاگذاشت

انفجار مین درقصرشیرین یک مجروح برجاگذاشت

خبرگزاری هرانا ـ فرمانده انتظامی قصرشیرین گفت که بر اثر انفجار یک قبضه مین بر جای مانده از دوران جنگ، یک نفر مجروح شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، سرهنگ عنایت فلاحی فرمانده انتظامی قصرشیرین افزود: “در جریان این حادثه یکی از عشایر منطقه با هویت “محمدجعفر چراغی” در حین تعلیف احشام با مین به جای مانده از دوران جنگ برخورد کرد که در اثر انفجار مجروح شد”.

وی اظهار کرد: “این فرد که از ناحیه پای راست مجروح شد بلافاصله با حضور عوامل امدادی برای درمان و بهبود شرایط جسمانی به یکی از مراکز درمانی اعزام شد”.

از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ نفر در این شهرستان مرزی قربانی مین و مواد منفجره به جای مانده از جنگ شده اند که از این تعداد ۶ نفر کشته و ۱۸ نفر نیز مجروح شده اند.

نیروهای نظامی، کشاورزان، روستائیان، عشایر منطقه و همچنین نیروهای پاکسازی کننده مواد منفجره در مناطق آلوده به مین حادثه دیدگان را شامل می شود.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میادین مین، تاکنون صدها نفر از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه به ویژه مرزداران، عشایر و نیروهای گروه های پاکسازی اراضی آلوده به مین در شهرستان قصرشیرین براثر برخورد و یا انفجار مین و مهمات به جای مانده از دوران جنگ کشته، مجروح و یا معلول شده اند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که در دوران جنگ به مدت دو سال در اشغال نیروهای عراق بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید