خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  سیدمحمد ابراهیمی بازداشت و راهی اوین شد

سیدمحمد ابراهیمی بازداشت و راهی اوین شد

خبرگزاری هرانا – سیدمحمد ابراهیمی، فعال مدنی که در مرخصی درمانی به سر می‌برد، جهت تحمل نه ماه حبس باقیمانده خود، بازداشت و راهی بند هشت زندان اوین شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانم آزیتا قره‌بیگلو، وکیل سیدمحمد ابراهیمی، با تایید این خبر گفت:” نه ماه از حبس ایشان باقی مانده بود و در مرخصی درمانی بودند، مدت مرخصی درمانی هم به پایان رسیده بود و چند وقت پیش هم احضاریه ای مبنی بر پایان مرخصی و لزوم معرفی برایشان آمده بود.”

به گفته ی خانم قره‌بیگلو موکلش به بند هشت زندان اوین منتقل شده است.

وثیقه گذار آقای ابراهیمی، اوایل آذرماه نامه ای دریافت کرده بود که بر اساس آن این فعال مدنی می‌بایست تا یک ماه آینده خود را به زندان معرفی کند.

سیدمحمد ابراهیمی، عضو «کمیته مادران عزادار پارک لاله»، پس از چهار سال و دو ماه تحمل حبس، شهریور ۹۳ برای پیگیری ترمیم شکستگی ۵ دندان و درمان مشکلات ریوی (تنگی نفس) و خون‌ریزی کلیه به مرخصی درمانی اعزام شده بود.

وی در زمان بازداشت درخصوص «تبلیغ علیه نظام» از طریق «ارتباط با احمد شهید و خانواده زندانیان سیاسی»، تفهیم اتهام شده بود که پرونده وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه در حال رسیدگی است.

آقای ابراهیمی در ٢٢ آذرماه سال ٨٩ توسط ماموران اطلاعات به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید