خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, بهداشت و محیط زیست  >  صدور حکم محیط زیستی به جای حبس در گلستان

صدور حکم محیط زیستی به جای حبس در گلستان

خبرگزاری هرانا ـ یک قاضی دادگاه تجدیدنظر در گلستان برای جوانی که مرتکب تخلف محیط زیستی شده بود، به جای حبس، حکم یادگیری و آموزش محیط‌بانی و حفاظت از محیط زیست صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، متهم دست به عرضه و فروش ۳۲ قطعه پرنده کوکر و قمری زده بود و در دادگاه بدوی گمیشان محکوم به تحمل شش ماه حبس تعزیری شده بود.

این پرونده با اعتراض محکوم علیه، به دادگاه تجدیدنظر استان گلستان ارسال شده بود.

دادگاه تجدیدنظر با بررسی پرونده با اعمال تخفیف حکم، حبس وی را به مدت یک سال معلق و او را مکلف کرد که برای آشنایی بیشتر با چگونگی حفاظت محیط زیست، هفته‌ای یک روز برای آموزش محیط‌بانی و نیز شناخت آثار مخرب شکار غیرمجاز در اداره حفاظت محیط زیست بندر ترکمن و گمیشان حاضر شده و پس از یادگیری این موارد نسبت به آموزش آن به دیگران در محل اقامت خود اقدام کند.

در ادامه این حکم آمده است که این رأی دادگاه با هماهنگی و نظارت کامل مأموران اداره حفاظت محیط زیست بندر ترکمن اجرایی می‌شود و این اداره موظف است هر دو ماه گزارش اقدامات انجام شده را به دادگاه ارائه کند.

گمیشان با افزون بر ۶۰ هزار نفر در شمال غرب استان گلستان واقع است. منابع آبی، آبگیرها و تالاب بین‌المللی این شهرستان مأمن بسیاری از پرندگان بومی و مهاجر بویژه در این فصل از سال است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید