خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ارجاع پرونده سهیل بابادی به شعبه ۳۶ تجدیدنظر

ارجاع پرونده سهیل بابادی به شعبه ۳۶ تجدیدنظر

خبرگزاری هرانا – پرونده سهیل بابادی، زندانی محبوس در زندان رجائی‌شهر کرج، به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مچموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده سهیل بابادی، زندانی محبوس در زندان رجائی شهر در چهارمین سال بازداشت وی به شعبه ۳۶ تجدیدنظر استان تهران ارجاع شده است.

سهیل بابادی، زندانی محبوس در زندان رجائی شهر که از عفونت کلیه و سنگ کلیه در زندان رنج می برد، از امکان درمان و اعزام به بیمارستان محروم بوده و به دلیل عدم نهایی شدن حکم، به وی مرخصی جهت خروج از زندان و درمان داده نمی شود.

آقای بابادی که به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس محکوم شده بود، به تازگی طی حکمی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به هفت سال زندان دیگر محکوم شد.

این زندانی در تاریخ اول خرداد ماه ۱۳۹۱ و به دلیل نوشتن قطعاتی طنز در صفحه فیس بوک “کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان” بازداشت شد.

وی پیشتر در نامه ای از زندان که توسط هرانا منتشر شد، از ضرب و شتم و اتهامات جنسی و خانوادگی توسط بازجویانش برای تحت فشار قرار دادن او جهت اخذ اعتراف خبر داده و گفته بود که بر اثر این فشار و تهدید ها، همسرش طفل ۴ ماهه را که باردار بود سقط کرده است. بابادی در این ارتباط در نامه خود می گوید: “بازجو هم پس از شنیدن این خبر در حین مکالمات تلفنی ما ( تلفن همسرم توسط اطلاعات سپاه شنود میشود) نزد من آمده و با ابراز خوشحالی گفت حتما این بچه حرامزاده بوده که به این سرنوشت دچار شده.”

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. این هم از ادب و تربیت اقایان.مایه تاسف است

نظر بگذارید