خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی یک‌ساله جوانان بازداشت‌شده نصیرآباد

بلاتکلیفی یک‌ساله جوانان بازداشت‌شده نصیرآباد

خبرگزاری هرانا ـ جوانان بازداشت شده نصیرآباد که در زندان مرکزی زاهدان نگهداری می شوند یک سال است که در بلاتکلیفی بسر می برند.

به گزارش خبرگزاری هانا به نقل از فعالین بلوچ، این جوانان پس از بازداشت متهم به “تشکیل گروه تروریستی” “بمب گذاری” حمله به نیروهای انتظامی و امنیتی و معلمان در استان سیستان و بلوچستان شدند اتهامی که مکررا از سوی بازداشت شدگان و در نامه های متعدد از سوی خانواده هایشان رد شده است.

سپاه پاسداران اعلام کرده که این افراد در یک “خانه تیمی” بازداشت شده اند، اما خانواده های زندانیان در نامه های خود اظهارات مسوولان امنیتی سپاه را “متناقض” و “کذب” خوانده  و عنوان کرده اند که تک تک بازداشت شدگان در منازل مسکونی شخصی خود و در حالی که خواب بوده اند بازداشت شده اند.

خانواده بازداشت شدگان تاکید کرده اند که با وجود این اتهامات سنگین”هیچ سلاحی از زندانیان اخذ نشده” و هیچ یک از اتهامات وارده “موجه و مدلل نیستند”.

آنها همچنین اعلام کرده اند که عزیزانشان در ملاقات های حضوری از “شکنجه” و “اخذ اعتراف اجباری” خبر داده اند.

خانواده این زندانیان که آمار آنها هم اکنون ۱۰ نفر می باشد از نهادهای حقوقی خواسته اند که به این موضوع رسیدگی کنند.

در همین حال خانواده “ادهم صبوری فرد” بسیجی که در نصیر آباد از سوی افراد ناشناس ترور شده و بازداشت شدگان نصیر آباد به ترور وی متهم شده اند نیز گفته اند که “ما این افراد را قاتل فرزندمان نمی دانیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید