خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ سه گارگر حین کار در عسلویه

مرگ سه گارگر حین کار در عسلویه

خبرگزاری هرانا ـ به دلیل فقدان ایمنی در محیط کار، سه کارگر بر اثر وقوع آتش سوزی در داخل لوله‌های فاضلاب فاز ۱۴ منطقه ویژه عسلویه، جان خود را از دست دادند، گفتنی است که در این حادثه سه کارگر دیگر نیز آسیب دیده اند که به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، براساس اطلاعاتی که بصورت جداگانه توسط منابع بدست آمده است این حادثه ساعاتی پیش اتفاق افتاد و از قرار معلوم ۳ کارگر مصدوم و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست داده‌اند.

در مورد وضعیت کنونی سه کارگر مصدوم شده در این حاثه گفته می‌شود که هم اکنون یکی از آنها در بخش آی سی یو و دو کارگر مصدوم شده دیگر در بخش‌ عمومی “بیمارستان امام خمینی کنگان” بستری هستند.

از قرار معلوم این حادثه زمانی اتفاق افتاده است که کارگران مشغول اتصال لوله‌های جی. آر. پی “فایبرگلاس” فاضلاب بودند که بصورت ناگهانی موادی که از آن برای چسباندن و آب‌بندی  اتصالات استفاده می‌شود از داخل لوله آتش می‌گیرد.

به گفته منابع، لوله‌های “جی. آر. پی” از ترکیبات مختلف فیبر، شیشه، رزین و ماسه تشکیل شده‌اند و برای اتصال آن‌ها باید از چسب‌های شیمیایی استفاده کرد که ترکیبات آنها هنگام  استفاده حرارتی با دمای بالا تولید می‌کند.

بر پایه این اطلاعات، از آنجایی که لوله‌های “جی‌.پی‌.آر” نیز از جنس مواد قابل احتراق هستند احتمال دارد که واکنش شیمایی آنها در مجاورت با ماده چسبنده گرمایی تا حد احتراق و اشتعال تولید کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید