خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج گسترده کارگران در یک شرکت تولید و ساخت لوازم یکبار مصرف پزشکی

اخراج گسترده کارگران در یک شرکت تولید و ساخت لوازم یکبار مصرف پزشکی

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان خرم‌دره از اخراح کارگران یک شرکت تولید و ساخت لوازم یک‌بار مصرف پزشکی و اتاق عمل به دلیل بدهکاری مبالغ هنگفتی به دولت و تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رحیم جعفری، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خرم دره گفت: “از سال گذشته تاکنون یک شرکت تولید و ساخت لوازم یک‌بار مصرف پزشکی و اتاق عمل ۳۱ میلیارد تومان از دولت و هفت میلیارد تومان از تامین‌اجتماعی طلب دارد که به علت وصول نشدن این طلب‌ها شرکت مجبور به اخراج ۳۶ کارگر خود شده است”.

وی با بیان اینکه این شرکت یکی از شرکت‌های باسابقه در شهرستان است، عنوان کرد: “این شرکت بیش از یک دهه است که در زمینه تولید و ساخت لوازم یکبار مصرف پزشکی و اطاق عمل فعالیت می‌کند و یکی از شرکت‌هایی است که بیشتر نیروی آن را بانوان تشکیل می‌دهند”.

وی با بیان اینکه این شرکت بیشتر محصولات خود را به بیمارستان‌های خصوصی و دولتی می‌فروشد، عنوان کرد: “از سال گذشته تاکنون شرکت مذکور ۳۱ میلیارد تومان از دولت و هفت میلیارد تومان از تامین‌اجتماعی طلب دارد که تاکنون نتوانسته این طلب‌ها را وصول کند”.

این مسئول با بیان اینکه شرکت مذکور به دلیل طلب میلیاردی از دولت و بیمارستان‌های دولتی مجبور به اخراج کردن ۳۶ نفر از نیروهای خود طی روزهای اخیر شد، تصریح کرد: “در این شرکت قبلا ۴۶۰ نیروی کار مشغول به کار بودند که به دلیل اخراج‌ها، در حال حاضر به ۳۰۰ نفر نیرو رسیده‌اند”.

وی با بیان اینکه تداوم وضع موجود موجب می‌شود این شرکت توان خرید مواد اولیه را برای تولید محصول خود نداشته باشد، یادآور شد: “تداوم وضع موجود در ‌‌نهایت به تعطیلی شرکت منجر می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید