خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, گزارش تصویری  >  دادستان قزوین: جمع آوری ۳۰ کارتن خواب طی هفته گذشته / تصویر

دادستان قزوین: جمع آوری ۳۰ کارتن خواب طی هفته گذشته / تصویر

خبرگزاری هرانا ـ دادستان استان قزوین، از جمع آوری ۳۰ کارتن خواب طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دادگستری استان قزوین، حجت الاسلام صادقی نیارکی بیان داشت: “به منظور جمع آوری و نظارت و درمان معتادان متجاهر و به تعبیری کارتن خواب های سطح شهر که سلامت شهروندان را تهدید و مشکلات زیادی برای سایرین ایجاد می‌کنند، نهاد های مختلفی با هم همکاری می‌کنند. از جمله استانداری، بهزیستی، واحدهای مددکاری اجتماعی، شهرداری تا نیروی انتظامی و در خط مقدم دادستانی، طرح های مختلفی درباره ساماندهی وضعیت کارتن خواب ها پیش بینی گردیده تا علاوه بر پاک سازی ظاهر شهر، از مرگ و میر این افراد بر اثر سرما و گرسنگی جلوگیری شود”.

صادقی نیارکی ادامه داد: “با توجه به آغاز فصل سرما اولین مرحله طرح شناسایی و ساماندهی معتادان و کارتن خواب های قزوین آغاز و افراد شناسایی شده و در مراکز درمانی و کاهش آسیب که بدین منظور پیش بینی گردیده تحت نظر مددکاران و متخصصان مراحل بازگشت به آغوش جامعه را طی خواهند کرد”.

صادقی نیارکی یادآور شد: “هر چند با انجام چندین طرح در این خصوص اقدامات موثری انجام گردیده ولی می بایست برای به حداقل رساندن آسیب های این حوزه اقدامات با سرعت بیشتری برای ساماندهی این افراد انجام گیرد”.

این مقام قضایی ادامه داد: “زیرساخت های اولیه در خصوص جمع آوری و ساماندهی معتادان کارتن خواب از سطح شهر از سوی دستگاه های ذیربط فراهم گردیده ولی تداوم اقدامات پیشگیرانه و مبارزه با این معضل مستلزم ارتباط تنگاتنگ متولیان امور جهت برنامه ریزی و انجام اقدامات اساسی، بلند مدت و کوتاه مدت در این خصوص می باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید