خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بیش از ۳۶۰ استاد دانشگاه از آمریکا و اروپا، خواهان آزادی حسین رفیعی شدند

بیش از ۳۶۰ استاد دانشگاه از آمریکا و اروپا، خواهان آزادی حسین رفیعی شدند

خبرگزاری هرانا ـ بیش از ۳۶۰ نفر از اساتید دانشگاه ها در اروپا و آمریکا، در نامه ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، خواهان آزادی حسین رفیعی، فعال ملی-مذهبی و استاد بازنشسته دانشگاه تهران از زندان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، امضا کنندگان نامه که نوام چامسکی، چهره سرشناس دانشگاه ام آی تی آمریکا هم در بین آنهاست، از حسن روحانی خواسته اند که زمینه آزادی فوری و بی قید و شرط آقای رفیعی ۷۱ ساله را فراهم کند که بنابر این نامه “به دلیل بیان دیدگاه های سیاسی و مسالمت آمیز” زندانی شده است.

آقای رفیعی در روز ۲۶ خرداد بدون احضار قبلی و در خیابان توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان اوین است.

او مدتی قبل از دستگیری توسط قاضی ابوالقاسم صلواتی به تحمل شش سال زندان و دو سال محرومیت از فعالیت های حزبی و رسانه ای محکوم شده بود، اما هنوز فرصت اعتراض به این حکم وجود داشت و حکم قطعی نشده نبود.

آقای رفیعی قبل از بازداشت، در نامه ای به سران دو قوه قضائیه و مجریه از عملکرد “بی ضابطه” دستگاه های اطلاعاتی و قضایی ایران انتقاد کرده بود.

مرداد ماه سال جاری، انجمن شیمی آمریکا، که بزرگترین انجمن علمی دنیا با بیش از ۱۵۸ هزار عضو است و “کمیته دانشمندان نگران” در نامه ای به آیت الله علی خامنه ای، درباره وضعیت آقای رفیعی اعلام نگرانی کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید