خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  حال علیرضا گلی پور در زندان اوین وخیم است

حال علیرضا گلی پور در زندان اوین وخیم است

خبرگزاری هرانا – علیرضا گلی پور، زندانی بند هفت زندان اوین که به سرطان مبتلا شده است، یک روز پس از انجام عمل و خارج کردن تومور از ریه‌اش به بند بازگردانده شد. با توجه به لزوم انجام شیمی‌درمانی شرایط او در زندان، وخیم توصیف شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو هفته پیش و با قطعی شدن ابتلای علیرضا گلی پور، زندانی محبوس در بند هفت زندان اوین، به سرطان، عمل جراحی بر روی او انجام شده و با خارج کردن تومور از ریه نامبرده و همچنین گذاشتن استنت برای قلب او، تنها یک روز پس از عمل جراحی وی به زندان بازگردانده شده است. گفتنی است که شیمی درمانی نامبرده برای درمان کامل سرطان همچنان ادامه دارد و داروهای وی نیز اضافه شده است.

وکیل این زندانی با تائید این خبر گفته است که دادگاه این زندانی بند هفت اوین در ساعت ۱۰ صبح روز ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۵ و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که بیمارستان محل عمل جراحی آقای گلیپور مشخص نبوده و تنها مشخص است که این بیمارستان متعلق به سپاه پاسداران ایران بوده است.

اتهام انتسابی به علیرضا گلی پور، متاهل و متولد ۱۳۶۵ “جاسوسی به نفع اجانب و به طور مشخص کشور آمریکا” عنوان شده است.

پیشتر در ۲۵ آبان ماه سال جاری برای این زندانی امنیتی زمان رسیدگی مشخص شده بود که به دلیل عدم وجود پرونده در دادگاه و بردن آن توسط یکی از ارگان های دولتی این دادگاه برگزار نشد. .

علیرضا گلی پور در مهرماه ۱۳۹۱ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی امنیتی بیش از یک سال از زمان حبس خود را در بند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده است که از این مدت ۸ ماه آن در انفرادی بوده است.

پیشتر نیز وضعیت علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی بند هفت زندان اوین وخیم گزارش شده بود و پس از انتقال این زندانی به بهداری اوین، پزشک زندان نیز با اعلام اورژانسی بودن وضعیت این زندانی گفته بود که امکان انجام کار مفید در بهداری زندان برای او نیست و خواستار اعزام او به مراکز درمانی خارج از زندان شده بود.

علیرضا گلی پور پیشتر و در روزهای آخر ماه مهر دچار ناراحتی قلبی و تنفسی شده و توسط ماموران امنیتی وزارت اطلاعات به بیمارستان قمر بنی هاشم منتقل شده است.

لازم به یادآوری است که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی-امنیتی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم و با کمترین امکانات در بند هفت و هشت زندان اوین نگهداری می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید